در سه ماهه دوم سال جاری

۱۵ میلیون مكالمه بوسیله رومینگ ملی صورت گرفت

۱۵ میلیون مكالمه بوسیله رومینگ ملی صورت گرفت می هاست: اجرای رومینگ ملی با این هدف كه درصورت نبود آنتن یك اپراتور در منطقه ای، بتوان از آنتن اپراتور دیگر استفاده كرد، در سه ماهه دوم سال جاری نزدیك به 16 میلیون مكالمه را ترتیب داده است.


به گزاش ایسنا، رومینگ ملی اولین بار در خردادماه ۱۳۹۳ بین اپراتور رایتل، همراه اول و ایرانسل برقرار شد. اجرای طرح رومینگ ملی با این هدف انجام شد كه چنانچه در منطقه ای، سیمكارت مشتركان آنتن نداشت، آنها بتوانند از آنتن اپراتورهای دیگر كه در آن منطقه پوشش دارند، استفاده كنند.
سال قبل بود كه از طرف محمدجواد آذری جهرمی - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- اعلام گردید رومینگ ملی بین اپراتورهای تلفن همراه اجرایی شده و در صورتیكه این طرح قبلاً مصوب شده و به صورت فراگیر تنها بین همراه اول و رایتل برقرار شده بود، از آذرماه سال گذشته، بین هر سه اپراتور تلفن همراه و دو اپراتور روستایی به صورت فراگیر به اجرا درآمد.
آخرین آمار منتشرشده توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی درباره مكالمات بوسیله رومینگ ملی، حاكی از آنست كه در مجموع ۱۵ میلیون و ۸۵۶ هزار مكالمه بوسیله رومینگ ملی بین اپراتورهای مختلف تلفن همراه صورت گرفته است.


منبع:

1398/10/08
20:20:47
5.0 / 5
4572
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان