تخلفات رانندگی از راه پیامك به مالكین خودروها اطلاع رسانی خواهد شد

تخلفات رانندگی از راه پیامك به مالكین خودروها اطلاع رسانی خواهد شد می هاست: سخنگوی كمیسیون شوراها و امور داخلی كشور از تصویب طرح الحاق یك تبصره به ماده ۲۸ قانون رسیدگی به تخلفات رانندكی در كمیسیون شوراها آگاهی داد كه برمبنای آن وزارت ارتباطات و فناوری موظف است طبق اعلام پلیس راهنمایی و رانندگی جریمه تخلف متخلفین را در اسرع وقت توسط پیامك به آنها اطلاع رسانی كند.


اصغر سلیمی در گفت وگو با ایسنا ضمن تشریح جلسه امروز كمیسیون شوراها و امور داخلی كشور مجلس بیان كرد: در جلسه امروز طرح الحاق یك تبصره به ماده ۲۸ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی كه از طرف كمیسیون قضایی و حقوقی مجلس مطرح شده بود مورد بررسی قرار گرفت.
ایشان سپس اظهار داشت: در كشور ما آمار تصادفات رانندگی بالا است و روزانه تعداد زیادی از هموطنان در سوانح رانندگی جان خودرا از دست می دهند و حدود ۹۷۰ نفر مصدوم می شوند كه این امر به سبب عدم رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی است.
نماینده مردم سمیرم در مجلس اشاره كرد: بر طبق این طرح وزارت ارتباطات و فناوری موظف است طبق اعلام پلیس راهنمایی و رانندگی جریمه تخلف متخلفین را در اسرع وقت توسط پیامك به آنها اطلاع رسانی كند و هزینه پیامك به عهده مالك وسیله نقلیه است.
وی ادامه داد: از طرف دیگر فرد مكلف است در یك بازه زمانی مشخص جریمه خودرا پرداخت كند؛ در صورت دیركرد این جریمه به صورت تصاعدی افزایش خواهد یافت. این امر در پیشگیری از وقوع تخلف موثر است و به تصویب كمیسیون شوراها رسید.1397/08/30
15:50:52
5.0 / 5
4997
تگهای خبر: ارتباطات , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان