سرما قاتل تلفن همراه شما می شود؟

سرما قاتل تلفن همراه شما می شود؟ می هاست: گاهی گفته می گردد كه هوای سرد باتری تلفن همراه شما را از كار می اندازد اما هوا باید چقدر سرد باشد كه روی ابزار تكنولوژی شما تاثیر منفی بگذارد و مشكل تولید كند؟


به گزارش می هاست به نقل از ایسنا، در حالیكه برخی نگرانند تلفن همراهشان در نتیجه هوای سرد دچار مشكل شود، اما آیا هوای سرد قاتل تلفن همراه شماست؟
اغلب دیده می گردد كه باتری های ماشین از كار می افتند و نیاز دارند كه با استفاده از دستگاه های دیگر به كار انداخته شوند. آیا این قاعده برای گوشی هوشمند شما هم صدق می كند؟ آیا دستگاه شوكی وجود دارد كه با استفاده از آن بتوان گوشی هوشمند شما را به كار انداخت؟
چه نوع باتری ای دارید؟
اول از همه، باید بدانید كه چه نوع باتری در گوشی شما وجود دارد و این را باید در سایت سازنده گوشی خود پیدا كنید، یا ممكن است اطلاعات لازم روی جعبه گوشی نوشته شده و یا اگر بتوانید به باتری دسترسی داشته باشید روی خود باتری موجود باشد.
هم اكنون خیلی از سازنده ها، از باتری های لیتیوم-یونی استفاده می نمایند (كه با نام های باتری Li-ion و یا LIB شناخته می شود). این باتری ها اندازه های متنوعی دارند اما بیشتر باتری های گوشیهای هوشمند، در اندازه های كوچك و فرم مستطیل هستند. در بعضی از گوشیهای هوشمند هم از باتری های لیتیوم-پلیمری استفاده می گردد.
باتریهای لیتیوم-یونی چطور كار می كنند؟
اگر به دانشی كه باعث فعالیت باتری های می گردد علاقمند هستید، به صورت خلاصه می توان گفت باتری های لیتیوم-یونی با جابه جا كردن یون ها بین قطب منفی و مثبت برای شارژ یا تخلیه شارژ كار می كنند.
هوا یا به صورت دقیق تر دما، می تواند در چگونگی جابه جایی یون ها بین الكترودها موثر باشد. اگر هوا بسیار سرد شود، یونها حركت نمی كنند و باتری كار نخواهد كرد، البته نكته كلیدی این است برای چنین شرایطی، هوا باید واقعا خیلی سرد باشد. حقیقت از این قرار است:
در دمای كمتر از ۴۰ درجه سانتی گراد زیر صفر، فعالیت باتری متوقف می شود
در دمای كمتر از ۲۰ درجه سانتی گراد زیر صفر، درصدی از شارژ باتری های لیتیوم-یونی تخلیه می شود
در دمای بیشتر از صفر درجه سانتی گراد، باتری لیتیوم-یونی بدون مشكل شارژ خواهد شد
در دمای بیشتر از ۴۵ درجه سانتی گراد، باید از شارژ كردن باتری های لیتیوم-یونی بپرهیزید
در دمای بیشتر از ۶۰ درجه سانتی گراد، باتری لیتیوم-یونی آغاز به تخلیه شارژ می كند
چطور عملكرد باتری گوشیهای هوشمند را حفظ كنیم؟
دمای مناسب برای شارژ باتری های لیتیوم -یونی بین ۱۰ درجه و ۳۰ درجه سانتیگراد است. در حالیكه میزان شارژ مناسب كه باید در باتری ذخیره شده باشد، بین ۴۰ تا ۸۰ درصد است. اگر این سفارش ها را جدی بگیرید، می توانید اطمینان حاصل كنید عمر باتری شما افزایش می یابد.
همینطور باید توجه داشته باشید كه باتری های لیتیوم -یونی گاهی به صورت خودكار آغاز به تخلیه شارژ می كنند كه این مورد البته بین تولیدكنندگان مختلف متفاوت می باشد، اما معمولا هر ماه بین ۱.۵ تا ۲ درصد رخ می دهد كه همینطور به دما هم بستگی دارد.
بالاخره، متوسط طول عمر یك باتری، بین ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ چرخه است و هر چرخه زمانی است كه باتری شما به اتمام رسیده و دومرتبه شارژ شده است.1397/02/23
15:37:46
5.0 / 5
5031
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان