آلت کوین چیست؟

آلت کوین چیست؟ می هاست: اگر در دنیای رمزارز جدیدالورود هستید، شاید به خاطر اینکه این فناوری و شرایط آن همچنان درحال تحول هستند و تعاریف هم به تدریج تغییر پیدا می کند، کلماتی که به گوش شما می خورد، کمی سردرگم کننده باشد.به گزارش می هاست به نقل از ایسنا، حتی کسانی که به رمزارز آشنایی دارند، ممکنست ناخواسته کلمات را به اشتباه استفاده کنند، برای اینکه خیلی از تعاریف آن، هنوز استانداردسازی نشده اند.

طبق اطلاعات وب سایت بریتانیکا، واژه های آلت کوین، کوین و توکن از نظر فنی قابل تمایز هستند اما اغلب به اشتباه استفاده می شوند. در مجموع، کوین، رمزارزی است که با بلاک چین اصلی خود آمده است و توکن، رمزارز یا دارایی دیجیتالی است که در بلاک چین رمزارز دیگری اجرا می شود.

اگر کل دنیای رمزارز از یک نقطه توسعه پیدا کرده باشد، این نقطه، بیتکوین است که اولین رمزارز شمرده می شود. هر رمزارزی که بیتکوین نیست، به عنوان آلترناتیو یا جایگزین این رمزارز شمرده می شود و بنابراین، یک "آلترناتیو کوین" یا "آلت کوین" است.

از این نقطه نظر، یک آلت کوین، هر رمزارزی است که بیتکوین نیست اما همه، با این تعریف موافق نیستند.

بیت کوین به عنوان یک آلترناتیو برای ارز استاندارد روزمره طراحی شد. اتریم، بخش دیگری از دنیای بلاک چین را معرفی نمود. دنیایی که امکان نوآوری نظیر تماس های هوشمند و شکوفایی اپلیکیشن های غیرمتمرکز را فراهم نمود.

این به مفهوم آنست که برخی از علاقمندان رمزارز، آلت کوین را هر رمزارزی بجز بیتکوین و اتریوم تعریف می کنند. بنابراین، "آلت کوین" به هر رمزارز دیگری که "بیت کوین" یا "بیت کوین و اتریم" نیست، اشاره دارد. اما اگر درباره ی هر رمزارزی در شبکه بلاک چین اصلی خودش صحبت می کنید، به آنها به عنوان کوین اشاره می کنید.

کوین چیست؟

کوین، رمزارزی است که با بلاک چین اختصاصی خود آمده است. به عبارت دیگر، یک کوین، رمزارز اصلی یک بلاک چین است. به عنوان مثال، کوین اصلی شبکه بیتکوین، بیتکوین است. کوین اتریوم، "اتر" نام دارد و کوین شبکه ریپل لَبز، "ایکس آر پی" (XRP) است که هر کدام از کوین ها، شبکه های بلاک چین اختصاصی خودرا دارند. برخی از شبکه های بلاک چین علاوه بر کوین اصلی خودشان، می توانند برای رمزارزهای دیگر و اپلیکیشن های غیرمتمرکز دیگر استفاده شوند. اینجاست که ممکنست سردرگمی ایجاد شود برای اینکه برخی از آنها کوین نامیده می شوند اما از نظر فنی، توکن هستند.

توکن چیست؟

توکن، رمزارز یا دارایی دیجیتالی است که در بلاک چین رمزارز دیگری اجرا می شود. به عنوان مثال، یواس دی کوین (USDC) (استیبل کوین مورد حمایت ارز فیات)، یک توکن رمزارز است که در بلاک چین اتریوم اجرا می شود.

اکثر توکن های غیرقابل معاوضه (NFT) در بلاک چین هایی که در شبکه اتریوم تولید شده اند، اجرا می شوند.

منبع:

1402/01/03
18:15:28
0.0 / 5
181
تگهای خبر: اپل , اپلیكیشن , دیجیتال , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان