مدیركل ارتباطات همراه اول:

پیام هشدار زلزله هک نبوده است

پیام هشدار زلزله هک نبوده است به گزارش می هاست، مدیرکل ارتباطات اپراتور همراه اول درباره ی پیام هشدار زلزله به تعدادی از شهروندان توضیح داد: هیچگونه هک و یا نفوذی در شبکه صورت نگرفته و این مساله متأسفانه به سبب خطای تیم تحقیقاتی که بر قابلیت هشدار بلایای طبیعی سیل یا زلزله کار می کردند و قرار بود پیام را فقط آن تیم تحقیقاتی دریافت نمایند، بوده است.


به گزارش می هاست به نقل از ایسنا، حامد حکاکان - مدیر کل ارتباطات همراه اول - در یک گفت وگوی تلویزیونی اظهار داشت: عذرخواهی می کنم از مشترکینی که این پیام را به اشتباه دریافت کرده اند.
وی اضافه کرد: این نوید را می دهم که هیچگونه هک و یا نفوذی در شبکه صورت نگرفته و این مساله متاسفانه به خاطر خطای تیم تحقیقاتی که داشتند روی قابلیت هشدار بلایای طبیعی سیل یا زلزله کار می کردند بود و قرار بود فقط آن تیم تحقیقاتی پیام را دریافت نمایند.
همراه اول نیز در اطلاعیه ای ضمن عذرخواهی از مشترکان خود اعلام نمود هیچگونه هک یا نفوذی در شبکه صورت نگرفته و این پیام به سبب خطای یک تیم تحقیقاتی در ارسال پیام تست سرویس جدید هشدار بلایای طبیعی بوده است که تیم تحقیقاتی که درحال تست سرویس هشدار بلایای طبیعی بوده به اشتباه پیام را برای تعدادی از مشترکان همراه اول در شهر تهران ارسال کرده است.
گفتنی است؛ ساعاتی پیش پیامی که بنظر می رسد از طرف گوگل و تحت سیستم عامل تلفن های همراه ارسال شده باشد، برای تعدادی از شهروندان ارسال شد. این پیام که با عنوان اخطار زلزله بر روی گوشی تلفن همراه تعدادی از شهروندان ظاهر شده بود، دارای چنین محتوایی بود: هشدار زلزله؛ آرام باشید و به پناهگاهی در اطراف بروید» پیگیری های ایسنا نشان داد که چنین پیامی صحت نداشته و جعلی است.
منبع:

1401/09/17
23:19:32
0.0 / 5
335
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان