عربستان در آلفابت، زوم و مایکروسافت سهام خرید

عربستان در آلفابت، زوم و مایکروسافت سهام خرید به گزارش می هاست، صندوق سرمایه گذاری دولتی عربستان سعودی، سهام شرکتهای فناوری آمریکایی آلفابت، زوم ویدئو و مایکروسافت را خریداری کرد و ارزش دارایی های پرتفوی خویش را تا آخر سه ماهه دوم، به حدود ۴۰.۸ میلیارد دلار رساند.به گزارش می هاست به نقل از ایسنا، اطلاعات کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا نشان داده است صندوق سرمایه گذاری دولتی عربستان سعودی، ۲۱۳ هزار سهم کلاس A آلفابت، ۴.۷ میلیون سهم کلاس A شرکت زوم و ۱.۸ میلیون سهم مایکروسافت را خریداری نموده است. همینطور ۳.۹ میلیون سهم شرکت جی پی مورگان و ۷۴۱ هزار و ۶۹۳ سهم شرکت بلک را هم خریداری نموده است.

این صندوق، ۶.۳ میلیون سهم در استارباکس خریداری کرد و سهام شرکتهای ادوب سیستمز، ادونس مایکرو دیوایس (AMD)، سلزفورس، هوم دیپات، کاستکو، فریپورت مک موران، دیتاداگ و نکست اِرا انرژی را به پرتفوی خود اضافه کرد.

صندوق سرمایه گذاری دولتی عربستان سعودی که ۶۲۰ میلیارد دلار دارایی را مدیریت می کند، در قلب برنامه های عربستان سعودی برای متنوع سازی اقتصاد از راه ایجاد حوزه های جدید و متنوع کردن درآمد از نفت قرار دارد.

بر اساس گزارش رویترز، این صندوق یک استراتژی دو وجهی را دنبال می کند: از یک سو به سرمایه گذاری های بین المللی دست زده و از طرفی، در پروژه های داخلی سرمایه گذاری می نماید که به کاهش وابستگی عربستان سعودی به نفت کمک می نماید.

منبع:

1401/05/26
09:57:25
0.0 / 5
483
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان