در گفت وگو با می هاست عنوان شد

فضای مجازی فرصتی بی نظیر برای ایجاد مشاغل جدید

فضای مجازی فرصتی بی نظیر برای ایجاد مشاغل جدید یک کارشناس بازار کار، استفاده از فضای مجازی و اینترنت را یک فرصت بی نظیر برای توسعه بازار کار و ایجاد مشاغل جدید در کشور دانست و ضمن تاکید بر نظارت و قانونمند شدن کسب و کارهای اینترنتی، اظهار داشت: هرچه دولت فعالانه وارد فضای مجازی برای صدور مجوز کسب وکارها شود و از این فرصت برای ایجاد مشاغل جدید استفاده نماید، تهدیدها در بخش فضای مجازی و اینترنت به همان نسبت کاسته می شود.حمید حاج اسماعیلی در گفتگو با ایسنا، ضمن اشاره به مباحث مطرح شده درباره کلیات طرح صیانت از فضای مجازی، درباره فعالیت کسب و کارهای اینترنتی اظهار نمود: معتقدم دو عامل اساسی سبب می شود که بسیاری از فرصت ها را در کشور تهدید تلقی کنیم؛ یکی سیاست زدگی است که سبب شده نتوانیم کارها را با دیدگاهی فنی، تخصصی و کارشناسی دنبال نماییم و دومین موضوع، بحث نگاه و رویکرد امنیتی نسبت به موضوعات مختلف است.

وی اضافه کرد: این دو عامل همواره در کشور ما غالب بوده و از این نواحی برای توسعه کشور لطمه خورده ایم، در حالیکه می تواند برای کشور منافع به دنبال داشته باشد.

این کارشناس بازار کار افزود: تاکید ما این است که باید این دو نگاه در حوزه مسائل تخصصی و فنی کشور تعدیل شود تا شرایط جهت استفاده از فرصتهای فراوان به وجود آید.

به گفته حاج اسماعیلی، الان فضای مجازی، اینترنت و پلت فرم های اینترنتی یک فرصت بی نظیر به شمار می روند و نباید نگاه امنیتی و سیاسی در این بخشها را آنقدر غالب نماییم که از فرصتهای خوبی که برای توسعه بازار کار و ایجاد اشتغال، امر خدمات رسانی و چابک سازی امور و کاهش هزینه ها در کشور ایجاد می شود، باز بمانیم.

این کارشناس اضافه کرد: ما می توانیم تهدیدات فضای مجازی را با ثبت و مجوز رسمی و بازگشایی های جدید در حوزه مشاغل اینترنتی و صدور مجوز ها کاهش بدهیم.

حاج اسماعیلی خاطرنشان کرد: هرچه دولت فعالانه وارد فضای مجازی برای صدور مجوز کسب و کارها و استفاده از فرصت ها برای مشاغل جدید شود، تهدیدها در بخش فضای مجازی و اینترنت به همین نسبت کاسته می شود. ازاین رو مجلس و دولت باید فضای اینترنت را در کشور برای توسعه بازار کار و ایجاد مشاغل جدید یک فرصت تلقی کنند و در عین حال به طرف نظارت و قانونمند شدن این کسب و کارها پیش برویم.1400/12/11
16:44:40
0.0 / 5
196
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان