ضریب نفوذ اینترنت سیار 8 برابر ثابت شد

ضریب نفوذ اینترنت سیار 8 برابر ثابت شد می هاست: توسعه ارتباطات پهن باند ثابت و سیار تا اختتام سه ماهه سوم سال جاری حاكی از ضریب نفوذ 10.56 درصدی پهن باند ثابت و ضریب نفوذ 80.09 درصدی پهن باند سیار است.


به گزارش می هاست به نقل از ایسنا، انواع سرویس های موجود اینترنت در ایران، به سبب داشتن خاصیت های متمایز از هم، برای كاربران با شرایط مكانی و موقعیتی متفاوت ارائه می شود. سرویس های پرسرعت فراهم شده از سرویس های ثابت تا نقطه به نقطه و درنهایت همراه را شامل می شوند كه هر سرویس نیز در خود دارای انواع مختلفی سرویس های متمایز از هم است كه كاربران اینترنتی بسته به شرایط و نیاز خود می توانند مناسب ترین سرویس را انتخاب كنند.
در كنار سرویس های اینترنت ثابت، اینترنت هم راه است كه در سال های گذشته در مقایسه با اینترنت ثابت، رشد بیش تری داشته و در مواردی حتی سرعت بیش تری ارائه می دهد. خدمات سرویس های ارتباطی همراه كه روی گوشیهای تلفن همراه یا سایر دستگاه های اصطلاحا سیمكارت خور مانند تبلت ها قابل دریافت است، در انواع ۲G، ۳G، ۴G و در آینده ۵G قابل دریافت است. این سرویس ها قابلیت استفاده در تمامی نقاط تحت پوشش اپراتور خودرا دارند اما به دلایلی همچون دوری از شبكه پوشش شهری اپراتور خود ثبات قطعی سرعت و كیفیت سرویس وجود ندارد.
اما از محدودیت های این سرویس ها می توان به كاهش برد مفید آنتن دهی با افزایش فاصله كاربر از آنتن و یا وجود اختلال های رادیویی اشاره كرد؛ همین طور امكان اختلال در كیفیت سرویس به سبب پدیده های جوی و موانع فیزیكی از قبیل ساخت وساز و تعرفه بالاتر به خاطر حجم مصرفی نسبت سرویس ثابت از نقاط ضعف سرویس های همراه برای جذب مشتری است.
یكی از انواع اینترنت پرسرعت، اینترنت ثابت است كه اینترنت های ADSL، VDSL و FTTX را شامل می شود؛ این دسته به یك مكان مشخص و محدوده جغرافیایی خاص یا بستر فیزیكی محدود هستند و خارج از این محدوده مشخص، امكان استفاده از این سرویس وجود ندارد.
یكی دیگر از انواع اینترنت پرسرعت، سرویس های ثابت بی سیم است كه انواع ADSL و TD-LTE، وایمكس و اینترنت نقطه به نقطه بی سیم را شامل می شود. این دسته از سرویس ها همان اینترنت پرسرعت ثابت هستند، با این تفاوت كه در همان حوزه مكانی قابلیت اتصال بی سیم را دارند و هم چنین امكان اتصال چند دستگاه، به صورت همزمان را فراهم می كنند.
وضعیت توسعه ارتباطات پهن باند ثابت و سیار تا اختتام سه ماهه سوم سال جاری در جدول زیر آمده است. این آمار نشان میدهد مشتركان پهن باند ثابت به بیشتر از هشت میلیون نفر رسیده اند كه ضریب نفوذ را به ۱۰.۵۶ درصد می رساند و مشتركان پهن باند سیار به بیشتر از ۶۶ میلیون نفر هستند كه ضریب نفوذ را به ۸۰.۰۹ درصد می رساند.


در سال های گذشته توسعه اینترنت موبایل در مقایسه با اینترنت ثابت سرعت گرفته و این مساله باعث شده تمایل كاربران به استفاده از اینترنت موبایل بیشتر از اینترنت ثابت خانگی باشد. با توجه به این مسئولان حوزه ارتباطات متفق القول معتقدند یكی از پایین ترین شاخصه های ارتباطی در حوزه اینترنت ثابت است.
تاكید مسئولان به ضرورت افزایش كیفیت خدمات اینترنتی است و این كه مردم به دنبال كیفیت حداكثری هستند و بنا بر این لازم است اپراتورهای ثابت با سرمایه گذاری هایی كه انجام می دهند، آنچه مورد نظر مردم است را تامین می كنند.
منبع:

1398/12/07
17:05:28
5.0 / 5
3687
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان