جهرمی مطرح كرد

وعده پیگیری عضو شدن های بی اجازه در گروه ها و كانال ها

وعده پیگیری عضو شدن های بی اجازه در گروه ها و كانال ها به گزارش می هاست وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از پیگیری ارسال پیامك های انبوه و عضو كردن ناخواسته افراد در گروه ها و كانال ها توسط ستادهای انتخاباتی اطلاع داد.


به گزارش می هاست به نقل از ایسنا، اضافه كردن عضو به گروه ها و كانال ها برای افزایش تعداد اعضا، این روزها در حالی به یكی از طریق های درآمدزایی تبدیل گشته كه از جانب دیگر نارضایتی خیلی از كاربران را هم سبب گشته است. از طرفی این روزها كه انتخابات مجلس شورای اسلامی نزدیك است تنور چنین كارهایی داغ است. بدین ترتیب كه كاربران اینترنتی و كسانی كه پیام رسانی را روی گوشی خود نصب دارند، گاه و بیگاه و بدون اینكه خودشان بخواهند، عضو گروه هایی می شوند كه مضامین انتخاباتی دارد.
البته كاربران این پیام رسان ها می توانند هر زمان كه می خواهند، امكان عضو شدن در گروه ها و كانال های تلگرامی را محدود كنند و این كار را با اصلاح تنظیمات این پیام رسان انجام دهند. بدین ترتیب كاربران می توانند انتخاب كنند چه كسانی امكان اضافه كردن آنها به هر گروهی را داشته باشند و یا حتی این امكان را برای تمامی مخاطبان خود حذف نمایند.
با این حال، محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- در توییتر با اشاره به این روش عضو كردن افراد در گروه های تلگرامی نوشت: ارسال پیامك های انبوه و عضو كردن ناخواسته در گروه ها و كانال ها توسط بعضی از ستادهای انتخاباتی برای مردم آزاردهنده شده است. می پرسند شماره ما را از كجا آورده اند؟ حق الناس خط قرمز ما است. با متخلفین شدیدا برخورد خواهیم كرد، هر كه می خواهند باشند. شكایت در ۱۹۵ از شما، پیگیری از ما.
آذری جهرمی همینطور تصویر نامه ای خطاب به حسین فلاح جوشقانی -رئیس سازمان تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی- را در اینستاگرام خود منتشر نمود كه در آن نوشته شده: «ارسال پیامك های انبوه و عضو كردن ناخواسته مردم در گروه ها و كانال های پیام رسان ها باعث رنجش و آزار بعضی از مردم شده است. مسائلی همچون عدم رعایت مصوبات كمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، قوانین انتخاباتی، اجرای دستورالعمل های شورای نگهبان و ستاد انتخاباتی كشور و رعایت حریم خصوصی و هم مبحث نحوه دریافت شماره تلفن های مردم باید بررسی شود. از شما می خواهم سریعا نسبت به پیگیری شكایات مردم، برخود را متخلفین این حوزه مطابق مقررات و اعلام آنها به دستگاه های قضایی و دیگر نهادهای نظارتی اقدام و گزارش آن به صورت مستمر برای اینجانب ارسال شود. تمامی هدف باید برگزاری انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی در آرامش كامل و ایجاد فضای عادلانه و كمك به شورای نگهبان و دیگر مسئولین برگزاركننده انتخابات با تمامی قوا باشد.»1398/12/01
22:21:43
5.0 / 5
4321
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان