چرا سامانه سنجش شبكه ملی اطلاعات در دسترس نیست؟

چرا سامانه سنجش شبكه ملی اطلاعات در دسترس نیست؟ می هاست: سامانه ای با عنوان ˮفرادیدˮ كه قرار بود برای آگاهی از كیفیت فاكتورهای شبكه ملی اطلاعات در اختیار عموم قرار گیرد، هم اكنون در دسترس نیست و بنظر می رسد با تغییراتی روبه رو شده و گفته شده است كه به زودی از آن رونمایی خواهد شد.


به گزارش می هاست به نقل از ایسنا، سامانه سنجش كیفیت فاكتورهای شبكه ملی اطلاعات تحت عنوان "فرادید" اواسط شهریورماه امسال توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی رونمایی و به اپراتورهای اینترنتی فرصت داده شد تا با بهره گیری از این سامانه، مشكلات شبكه خودرا برطرف كرده و كیفیت خدمات خودرا بهبود ببخشند تا این سامانه بعد از ۴۵ روز در اختیار عموم قرار گیرد.
محمدجواد آذری جهرمی - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات - درباره این سامانه گفته بود درحالی كه ممكنست اصطلاحات تخصصی برای كاربران این سامانه كه مردم هستند، مناسب نباشد، پس از رونمایی سامانه به صورت عمومی، شاخص ها برای كاربر نهایی به صورت رضایت و عدم رضایت نشان داده می شود.
اما با گذشت ۴۵ روز از این اظهارات، این سامانه در اختیار عموم قرار نگرفت. مجید حقی - معاون امور پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی- همان زمان درباره تاخیر پیش آمده در رونمایی از این سامانه اظهار نمود: این مجوزها و حساب ها حالا برای اپراتورها تعریف شده و هم به اطلاعات خودشان و هم به اطلاعات اپراتورهای دیگر دسترسی دارند. البته اپراتورها برای ارتقای سامانه هایشان درگیری هایی داشتند. ما هم برای این كه سامانه ها را در هم تلفیق كرده، بحث شكایات و تعرفه و كیفیت را در هم تجمیع نماییم تا به صورت یك مجموعه در اختیار مردم قرار گیرد، به زمان نیاز داشتیم.
حقی همین طور از آمادگی زیرساخت ها ظرف دو هفته خبر داد و البته بعد از چند روز اعلام نمود این سامانه برای دسترسی به اطلاعات كیفیت سرویس ها، در اختیار عموم مردم قرار گرفته و اطلاعات این سامانه از سامانه های مختلف جمع آوری شده و حدودا سامانه فرادید برای دسترسی عموم مردم آماده و نیاز به برخی هماهنگی هایی دارد كه در حال انجام می باشد.
با این وجود، هم اكنون این سامانه در وب سایت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در دسترس نیست. البته پیگیری ها از این سازمان حاكی از آنست كه این سامانه با تغییراتی روبه رو شده و مقرر است به زودی، بار دیگر با تغییر ماهیت از آن رونمایی شود.
منبع:

1398/11/08
09:08:48
5.0 / 5
4478
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان