دیماه انجام شد

واردات قانونی یك میلیون و 600 تلفن همراه

واردات قانونی یك میلیون و 600 تلفن همراه به گزارش می هاست در دیماه سالجاری بیشتر از یك میلیون و ۶۰۰ هزار دستگاه تلفن همراه توسط بیشتر از ۱۰۰ شركت واردكننده وارد كشور شده است.


به گزارش می هاست به نقل از ایسنا، بعد از ضابطه مند شدن واردات مسافری و اتصال سامانه گمرك به پلیس گذرنامه ناجا، بنابر اعلام كانال همتا (كانال اطلاع رسانی ثبت تلفن همراه)، در دیماه ۹۸ بیشتر از یك میلیون و ۶۰۰ هزار دستگاه تلفن همراه توسط بیشتر از ۱۰۰ شركت واردكننده وارد كشور شد. این در شرایطی است كه میزان واردات قانونی تا پیش از طرح رجیستری، ماهیانه كمتر از ۲۰۰ هزار دستگاه بوده و مابقی نیاز كشور، از راه قاچاق تأمین می شد.
همینطور با اتصال سامانه گمرك به ناجا، رویه ثبت مسافری صرفاً محدود به مسافران حقیقی شد و در این شرایط همان گونه كه پیشبینی می شد، شركت های واردكننده توانستند در یك فضای رقابتی سهم خویش را از تأمین نیاز بازار احیاء كنند. هم اكنون بخش عمده نیاز بازار تلفن همراه از راه گوشیهای شركتی كه به صورت تجاری وارد كشور شده اند، تأمین می شود.
طرح رجیستری یا شناسنامه دار كردن تجهیزات سیمكارت خور با هدف مبارزه با قاچاق از سال ۱۳۹۶ اجرایی شد و برخلاف گذشته كه به دلایلی همچون جعل شناسه IMEI گوشیها با شكست مواجه می شد، این دفعه با تركیب دو شناسه گوشی و سیمكارت به صورت همزمان، میزان تخلف از راه جعل شناسه گوشی را به صفر رساند.
ازطرفی به قول واردكنندگان، آمارها نشان داده است ۲۰۵ هزار دستگاه موبایل در فروردین سال جاری به صورت تجاری وارد كشور شده بود و در انتها آذرماه این تعداد به ۱ میلیون و ۱۱۵ هزار دستگاه رسید. با مشاهده این روند، به شكلی می توان گفت واردات مسافری تلفن همراه جای خویش را به واردات تجاری داده است.1398/11/07
21:00:44
5.0 / 5
4586
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان