روش هایی برای پیش گیری از حملات سایبری به كسب وكارهای كوچك

روش هایی برای پیش گیری از حملات سایبری به كسب وكارهای كوچك می هاست: با عنایت به این كه هم اكنون مهاجمان به سبب ضعف های امنیتی موجود در این بخش، بطور جدی در حال انجام حملات سایبری هدفمند هستند، پیش گیری از حمله سایبری برای كسب وكارهای كوچك موردی است كه باید برای امنیت سایبری آنها بسیار جدی گرفته شود.


به گزارش می هاست به نقل از ایسنا، در شرایط كنونی شركت هایی كه مورد حملات سایبری قرار می ‎گیرند، ضرر و زیان های مختلف را در ابعاد گوناگون تجربه می كنند. حملات سایبری می ‎تواند موجب خرابی، بدنامی و از دست رفتن درآمد شود كه این موارد، از دسته مواردی هستند كه كسب وكارهای كوچك از آنها دوری می كنند. البته پیش گیری از حملات سایبری نیز یك بخش چالش برانگیز برای آن هاست.
بااینكه در آخرین گزارشات ۴۳ درصد از حملات سایبری مربوط به شركت های كوچك تر است. اما اگر صاحب كسب وكار كوچك باشید، می توانید امنیت خودرا بهبود بخشید. ارائه دهندگان راهكارهای امنیتی، ابزارهایی را برای كسب و كارهای كوچك و ارزان تر ارائه می دهند. مركز ماهر (مدیریت امداد و هماهنگی رخدادهای كامپیوتر ای) روش هایی را برای پیش گیری از حملات سایبری برای كسب وكارهای كوچك پیشنهاد داده است.
امروزه امكان عضویت در سرویس های ضدبدافزار و فایروال cloud-based وجود دارد كه می توانند حفاظتی مشابه با آنچه كه شركت های بزرگ از آن لذت می برند را فراهم آورند. گذشته از این راهكارهای متداول، اقدامات پیشرفته تری مانند شبیه سازی نشت اطلاعات و حمله (BAS) هم اكنون برای كسب وكار كوچك قابل دسترسی است. حمله BAS می تواند با ارزیابی راهكارهای امنیتی تمام پیشگیری هایی كه از حملات سایبری كرده اید، به شما كمك نماید.
پلتفرم BAS Cymulate به شما امكان می دهد با راه اندازی حملات شبیه سازی شده مقابل آن، تمهیدات امنیتی خودرا برای لطمه پذیری های احتمالی بررسی كنید. ارزیابی های مختلف اگر بتوانند فایروال را برای نقص های احتمالی در پیكربندی و حتی راهكارهای امنیتی نقطه پایانی را بررسی نمایند، به راحتی نقاط ضعف را تشخیص خواهند داد.
این ابزار حتی می تواند حملات فیشینگ را شبیه سازی كرده تا ببیند كاربران تا چه حد احتمالاً در مقابل حملات مهندسی اجتماعی آموزش دیده اند. با دانستن این مشكلات می توانید تنظیمات یا تغییرات لازم را برای برطرف نمودن نقص ها انجام دهید. بنا بر آمارهای موجود در حوزه كسب و كارهایكوچك، باید توجه كرد كه تهدیدا در حوزه امنیت سایبری واقعی و جدی هستند و بعید نیست هكرها هم اكنون شركت شما را مورد هدف قرار داده باشند. به همین دلیل، شما باید اقدامات سختگیرانه امنیتی را اجرا كنید كه بتواند حتی تهدیدات پیچیده را خنثی كند.
در این گزارش، پنج مرحله وجود دارد كه می توان برای اطمینان از محافظت از اطلاعات شركت، از آنها استفاده كرد: تعیین یك سطح پایه از نیازهای امنیتی، سرمایه گذاری روی راهكارهای امنیتی كارا، پیاده سازی دقیق كنترل سطوح مختلف دسترسی، تهیه نسخه پشتیبان از برنامه ها و به روزرسانی مداوم نرم افزارها و آموزش كارمندان.

تعیین یك سطح پایه از نیازهای امنیتی
صاحبان كسب وكار برای جلوگیری از حملات سایبری مربوط به كسب وكارهای كوچك، با مجموعه ای از راه حل ها طرف هستند كه ممكنست گاهی استفاده از كدام یك از آن موارد گمراه كننده باشد. برای شما مهمست كه ابتدا درك كنید كه نیازهای تجاری شما به چه صورت است، بدین سبب می دانید برای پشتیبانی از این نیازها به چه نوع زیرساخت های فناوری اطلاعات نیاز دارید. این را باید دانست كه بدون توجه به نیازهای خود، اگر هم حتی بالاترین هزینه ها در حوزه فناوری اطلاعات و امنیت صورت گیرد، بدیهی است منابع با ارزش خودرا به آسانی هدر داده ‎اید.
ابتدا باید درك كنید كه چه حوزه هایی از كسب وكارتان باید توسط فناوری پشتیبانی شود. به این ترتیب، شما قادر خواهید بود نرم افزار و سخت افزارهای مورد نیاز خودرا شناسایی كنید. علاوه بر این، می دانید كه داده ها و منابع مربوط به شركت به چه صورت مورد استفاده خواهند بود. باید دانست كه آیا از سرور داخلی یا فضای ذخیره سازی ابری استفاده می كنید؟ با بررسی نیازها و داشتن تصوری از ساختار كلی شركت خود در این عرصه، می توان مشخص كرد كه چه راهكارهای امنیتی برای محافظت از هر یك از این مؤلفه ها مورد نیاز است.
اگر شبكه اداری كوچك شما فقط دارای سه ایستگاه كاری باشد، دستیابی به راهكارهای امنیتی ارائه شده برای شركت های بزرگ مانند پلتفرم های مدیریتIT یا حتی security information and event management (SIEM) می تواند برای شركت شما زیاده روی و هدررفت هزینه باشد. اگر بدون بررسی نیازها و بسترهای خود از راه حل ها و ابزارهایی بهره برده و هزینه هایی را انجام دهید، به احتمال فراوان قادر به بازگشت سرمایه خود نخواهید بود.

سرمایه گذاری روی راهكارهای امنیتی كارا
سرمایه گذاری در ابزارهای امنیتی كارا گامی مهمست كه بتوان امنیت سایبری را تا حد زیادی برقرار كرد. استفاده از ابزارها برای محافظت از سیستم های كارمندان مانند آنتی ویروس، ضدبدافزار و ابزارهای امنیتی شبكه مانند فایروال همچون چاره هایی است كه باید در شركت پیاده كرد. ممكنست نیاز شما فراتر از ابزارهای رایگان باشد و باید راهكارهای بهتری كه بتواند تهدیدهای پیشرفته را شناسایی و با آنها روبرو شود، مورد استفاده قرار دهید و روی این موارد باید سرمایه گذاری كنید.
حالا خیلی از سرویس ها برای سازمان ها بوسیله سرویس های ابری موجود است كه می توان به راحتی از آنها استفاده نمود. حتی جهت استفاده از خیلی از خاصیت ها نیاز به دانش بالا نیست و می توان به راحتی از این سرویس ها استفاده نمود. همین طور باید بتوان اثریخشی این ابزارها را ارزیابی و بررسی كرد.
شاید نیاز به فراتر از ابزارهای رایگان داشته باشید و در راهكارهای پیشرفته تری كه بتواند تهدیدهای پیشرفته را شناسایی و روبرو شود، سرمایه گذاری كنید. شبیه سازی به شما این امكان را می دهد كه آزمایش و برنامه ریزی را به صورت خودكار انجام داده تا بتوانید تشخیص دهید كه آیا فایروال و آنتی ویروس های موجود تهدیدات را نمایش می دهند.

پیاده سازی دقیق كنترل سطوح مختلف دسترسی
هكرها برای دستیابی به كامپیوتر ها و حساب های آنلاین از روش های مختلفی استفاده می نمایند. اگر برای بخش پسورد از یك عبارت استفاده گردد احتمال موفقیت كاهش پیدا می كند. در عوض استفاده از كلمات و نمادهای خاص، حروف بزرگ و عبارت های طولانی می تواند مناسب باشد. فعال كردن تأیید هویت دومرحله ای یكی از روش های جلوگیری از حمله سایبری است كه می تواند یك لایه اضافی برای محافظت از حساب را اضافه كند.
یك مورد دسترسی اضافی مانند رمز عبور یك بار مصرف (OTP) كه به یك حساب ایمیل یا تلفن همراه ارسال می شود می تواند از دسترسی هكرها به ان جلوگیری كند. جلوگیری از استفاده مجدد از گواهی نامه ها نیز می تواند مفید باشد. كاربرانی كه از یك رمز عبور برای حساب های شخصی و حرفه ای خود استفاده می نمایند، هم شركت و هم خودرا در معرض خطر قرار می دهند. برای ایجاد رمزهای قوی و منحصربه فرد می توانید از مدیر پسورد استفاده كنید.

نسخه پشتیبان از برنامه ها و به روزرسانی مداوم نرم افزارها
جهت جلوگیری از از بین رفتن كامل اطلاعات، برنامه ریزی كرده و از داده های خود نسخه پشتیبان تهیه كنید. جهت ذخیره سازی اسناد موجود در كامپیوتر خود، از یك چاره ذخیره سازی امن ابری استفاده كنید. این چاره ها به شما امكان می دهند تا داده های خودرا در صورت خراب شدن بازیابی كنید. در صورت استفاده از نرم افزار به روز شده، می توانید از حمله هایی كه اطلاعات حساس را نیز سرقت می كنند، جلوگیری كنید.
بدین سبب برای جلوگیری از حمله سایبری، اعلان های به روز را رد نكرده و فقط روی دكمه "remind me later" كلیك نكنید. بیشتر برنامه ها دارای به روزرسانی خودكار بوده و برای سایر برنامه هایی كه نیاز دارند به صورت دستی به روز رسانی شوند یك یادآوری برای كاركنان ارسال كنید.

آموزش كارمندان
حملات مهندسی اجتماعی مانند فیشینگ همچنان همچون روش های رایج برای دستیابی به سیستم ها است. در حقیقت، در ۵۷ درصد از مشاغل كوچك كه مورد حمله قرار گرفتند، گفتند كه قربانیان فیشینگ هستند. پس باید اطمینان حاصل كنید كه كاركنان شما به راحتی در مقابل این كلاهبرداری ها قرار نمی گیرند.
انجام آموزش امنیت سایبری باید قسمتی از روند كاری شما باشد. بوسیله آموزش، همه می توانند جدی بودن حتی یك اشتباه كوچك را درك كنند. آموزش منظم به كاركنان شما كمك می نماید تا از لحاظ امنیتی خودرا توسعه دهند. آنها می دانند كه چگونه می توانند ابزارهای امنیتی را به طور مؤثر مدیریت كرده، حملات فیشینگ را كشف و كارهای مشكوك را در یك شبكه تشخیص دهند.
منبع:

1398/09/22
14:17:50
5.0 / 5
4467
تگهای خبر: آموزش , آنلاین , امنیت , امنیتی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان