راهكارهای جدید 5G هوآوی پهنای باند خارق العاده 100Gbps را ممكن می كند

راهكارهای جدید 5G هوآوی پهنای باند خارق العاده 100Gbps را ممكن می كند به گزارش می هاست هوآوی در حوزه صنعت مخابرات و شبكه های 5G جزء پیشروترین شركت ها است. راهكار جدید این برند برای  پیشرفت فناوری 5G سبب شده تا دسترسی به پهنای باند بسیار بالا (40 و 100 گیگابیت بر ثانیه) امكان پذیر شود.رویداد انجمن جهانی شبكه های موبایلی2019 در شهر زوریخ سوییس برگزار گردید. هوآوی در این همایش از فناوری SuperHUB، راهكار جدید 5G Microwave رونمایی نمود. این راهكار با ساختاری ساده، علاوه بر افزایش بازدهی امواج، امكان برقراری ارتباط با پهنای باند بسیار بالا را برای مجموعه ایستگاه های شبكه فراهم می آورد. هوآوی همینطور از پهنای باند 40 Gbps و 100 Gbps تحت راهكار Microwave 5G رونمایی نمود كه ركوردی جدید به به حساب می آید.
با ادامه روند پیشرفت شبكه های 5G، شبكه های ارتباطی از نوع درختی به ستاره ای تغییر شكل می دهند. این تغییر، افزایش جهت های تحت پوشش ایستگاه های مخابراتی را به دنبال دارد. گسترش امواج پیش نیاز ارتقای پوشش پهنای باند چندجهته است و این موضوع، تمام اپراتورها را مجبور به افزایش تعداد سایت ها (ایستگاه ها) می كند. از طرفی تقویت گستره امواج، نیازمند افزایش تجهیزات مایكروویو در سایت هاست كه دو معضل كمبود فضای نصب تجهیزات و فشار روی سازه برج ها را به دنبال دارد.

استفاده از فناوری SDM (Space Division Multiplexing) امكان انتشار امواج را تا گستره چهار برابر وسیع تر از گذشته را فراهم می كند؛ این امواج در فناوری های پیشین تنها در فضای 90 درجه ای منتشر می شدند. ازاین رو می توان گفت این روش بهبودی 300 درصدی بازدهی دارد. استفاده از فناوری SDM سبب سه برابر شدن پهنای باند یك سایت در تمام جهت ها می شود و ارتقای پوشش چندجهته را هم فراهم می آورد.

استفاده از آنتن های ماژولار دو بانده هم امكان تركیب هركدام از دو باند 6-86GHz در سایت را فراهم می آورد. بدین سان احتیاج به استفاده از چند آنتن برای دسترسی به پهنای باند بالا در سناریوهایی كه یك باند به خوبی عمل نمی كند، وجود نخواهد داشت.
راهكار SuperHUB هوآوی ابزاری ایده آل به منظور عبور از محدودیت ها و حل مشكلات مربوط به امواج، پهنای باند، فضا و فشار روی سازه را به اپراتورها عرضه می كند. در سایت هایی كه فیبرهای نوری به میزان ناكافی مورد استفاده قرار گرفته اند یا سازه برج امكان ارتقا و افزایش تجهیزات را نمی دهد، راهكار جدید هوآوی می تواند ضمن حل مشكل، حداقل پهنای باند 10 گیگابیت بر ثانیه را در تمامی سناریوها تضمین كند.
راهكارهای 5G Microwave هوآوی مدت ها است كه وارد فاز بهره برداری تجاری شده و تابحال در 36 كشور دنیا همچون آلمان، فرانسه، اسپانیا، سوییس، عربستان سعودی، امارات متحده عربی و كویت به كار گرفته شده اند. بهره گیری از راهكارهای هوآوی، علاوه بر استفاده از حداكثر ظرفیت شبكه های نسل پنجم، به اپراتورها این امكان را می دهد كه از روند پرشتاب پیشرفت فناوری 5G عقب نمانند.

1398/08/12
23:10:55
5.0 / 5
4346
تگهای خبر: اپراتور , تجاری , سایت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان