راه اندازی افزونه ای برای مقابله با فیشینگ های بانكی

راه اندازی افزونه ای برای مقابله با فیشینگ های بانكی به گزارش می هاست برای حل معضل فیشینگ به تازگی مركز ماهر یك سامانه ضدفیشینگ را بوجود آورده كه به صورت افزونه روی مرورگر نصب شده و به كاربر اخطار لازم را ارائه می دهد.


به گزارش می هاست به نقل از ایسنا، یكی از اقدامات كلاهبرداران این است كه با راه اندازی سایت های جعلی كه شبیه به سایت های اصلی است، به ربودن اطلاعات افراد، اغلب برای سوءاستفاده های مالی اقدام می كنند؛ در این شیوه كه اصطلاحاً به فیشینگ مشهور است، از راه اطلاعات واردشده توسط كاربران در صفحات جعلی حساب های بانكی قربانیان خالی می شود.
افزونه ضدفیشینگ درگاه بانكی، توسط مركز آپا دانشگاه سمنان با حمایت مركز ماهر (مدیریت امداد و هماهنگی رخدادهای كامپیوتر ای)، با هدف شناسایی و آگاه ساختن سرویس گیرنده وب از درگاه های جعلی پرداخت اینترنتی ساخته شده است. با فعال بودن این افزونه و هنگام هدایت كاربر به صفحات پرداخت اینترنتی در یك سایت، به صورت خودكار اصل بودن یا فیشینگ بودن آن صفحه تشخیص داده شده و پیام مناسبی به كاربر نمایش داده می شود.
با استفاده از این افزونه، با رفتن به درگاه بانكی سایت ها در صورتیكه صفحه پرداخت اصل باشد، پیامی در خصوص اصل بودن آن نمایش داده می شود و شما می توانید با خیال آسوده پرداخت اینترنتی خویش را انجام دهید. در صورت جعلی بودن هم یك پیام اخطار نمایش داده شده و جهت بررسی بیش تر به صفحه وب افزونه هدایت می شوید. در این هنگام پرداخت خویش را انجام نداده و آدرس سایتی كه توسط آن به درگاه جعلی هدایت شده اید را در قسمت گزارش مردمی ارسال كنید.
از آنجائیكه بررسی ها نشان داده است اغلب قربانیان فیشینگ از راه گوشی همراه گرفتار این دام می شوند، برای حفظ امنیت پرداخت الكترونیك و پیشگیری از سرقت كارت های بانكی خود سفارش می شود مرورگر یاندكس یا فایرفاكس اندروید را روی گوشی همراه خود نصب كرده و با نصب افزونه ضد فیشینگ روی آن، پرداخت اینترنتی مطمئنی داشته باشید.
این افزونه آدرس درگاه پرداخت جعلی را جهت بررسی بیش تر به سرور ارسال می كند. با كلیك روی دكمه فعال سازی، شما با این مورد موافقت می كنید. در غیر این صورت، با كلیك روی دكمه انصراف، افزونه غیرفعال خواهد ماند.
با كلیك روی آیكون افزونه در كنار نوار آدرس و خواندن خط مشی رازداری، روی گزینه فعال سازی كلیك كنید تا افزونه فعال شود. با فعال بودن افزونه، در صورت تشخیص درگاه جعلی پرداخت اینترنتی یك اخطار برای شما نمایش داده شده و جهت بررسی بیشتر URL آن به سرور ارسال خواهد شد و فقط درگاه هایی امن هستند كه افزونه پیام اصالت آنرا به شما نشان دهد، در غیر این صورت درگاه جعلی است.


منبع:

1398/07/21
20:00:56
5.0 / 5
4535
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان