تعرفه های ارتباطات ویژه زائرین اربعین ۱۳۹۸ اعلام گردید

تعرفه های ارتباطات ویژه زائرین اربعین ۱۳۹۸ اعلام گردید به گزارش می هاست در جهت عرضه خدمات ارتباطی ویژه به زائرین اربعین، همراه اول و ایرانسل تعرفه رومینگ بین الملل خود در عراق را اعلام نمودند.


به گزارش می هاست به نقل از ایسنا، همراه اول امروز اعلام نمود كه به منظور رفاه حال زائرین اربعین حسینی، تعرفه تماس رومینگ بین الملل شامل «مكالمه»، «پیامك» و «اینترنت همراه» مشتركان خود در عراق را كاهش داده است.
بر این اساس از روز سه شنبه ۱۶ مهر تا روز جمعه ۳ آبان ماه سال جاری، تعرفه مكالمه مشتركین همراه اول با ایران دقیقه ای ۳۲۰۰ تومان، مكالمه دریافتی و تماس با شماره عراقی دقیقه ای ۲۱۰۰ تومان، ارسال پیامك ۹۰۰ تومان و هر مگابایت اینترنت همراه ۸۵۰ تومان محاسبه می شود. گفتنی است روشن كردن گوشی تلفن همراه هزینه نداشته و دریافت پیامك هم مجانی است.
در خدمتی دیگر همراه اول به مشتركینی كه در بازه زمانی۱۶ تا ۳۰ مهر به كشور عراق مسافرت می كنند، بسته های دو روزه اینترنت همراه ۲۰ مگابایتی هدیه می دهد.
همینطور اپراتور اول جهت عرضه خدمات هرچه بهتر به زائرین اربعین، چهار بسته اینترنت مقرون به صرفه تدارك دیده است؛ این بسته های متنوع یك روزه و هفت روزه با حجم ۱۰۰ مگابایت تا یك گیگابایت عرضه شده كه مشخصات بسته ها و نحوه فعالسازی در پرتال همراه اول قابل مشاهده می باشد.
گفتنی است قبل از این، تعرفه هر دقیقه مكالمه با ایران ۴۵۰۰ تومان، دریافت مكالمه دقیقه ای ۳۰۰۰ تومان، ارسال پیامك ۱۵۰۰ تومان و هر مگابایت اینترنت همراه ۲۳۰۰ تومان بود.
علاوه بر این، با نزدیك شدن به اربعین حسینی، اپراتور اول ظرفیت شبكه نسل دو، سه و چهار خویش را برای مكالمه و اینترنت، در پایانه های مرزی افزایش داده و تدابیر ویژه ای را برای این مراسم در نظر گرفته است.
همراه اول برای عرضه خدمات ارتباطی هرچه بهتر به زائرین، در پایانه های مرزی خسروی، مهران، شلمچه و چذابه، ظرفیت سایت های BTS خویش را نسبت به اربعین سال قبل افزایش داده و هم مقرر است در این پایانه ها، سرویس وای فای مجانی عرضه گردد.
مانیتورینگ شبكه به صورت ۲۴ ساعته و بهینه سازی تمام مسیرهای منتهی به پایانه های مرزی همچون اقدامات همراه اول برای مراسم پیاده روی اربعین امسال است.
همراه اول با اعزام كارشناسان خود به كشور عراق، در ۱۳ نقطه شامل ۲ نقطه در شهر نجف، ۵ نقطه در شهر كربلا و ۶ نقطه در راه پیاده روی اربعین، پاسخگوی مشكلات و سوالات مشتركان خواهد بود. همینطور همراه اول در مرزهای خروجی خسروی، مهران، چذابه، شلمچه و فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) نسبت به عرضه خدمات و راهنمایی زائرین جهت استفاده صحیح از خدمات ارتباطی اقدام خواهد نمود.
در اربعین امسال همراه اولی ها می توانند با استفاده از سرویس مجانی «اعلام وضعیت»، بدون احتیاج به اینترنت از راه شماره گیری «ستاره ۷۲۷۲ مربع» وضعیت خویش را در سیستم ثبت كرده تا دیگر زائرین و آشنایان بتوانند از وضعیت شان در هر لحظه آگاه شوند.
تعرفه های ایرانسل
ایرانسل هم اعلام نموده كه از ۱۶ تا ۳۰ مهرماه ۱۳۹۸ علاوه بر۱۰ مگابایت اینترنت روزانه ای كه به مجانی برای مشتركان ایرانسل قابل فعال سازی است، پنج بسته اینترنت هفتگی از ۷۵ مگابایت تا ۱ گیگابایت (۱۰۲۴ مگابایت) در نظر گرفته شده است تا زائرین اربعین بتوانند به انتخاب خود از آنها استفاده كنند. همینطور زائرین اربعین می توانند در مرزهای اصلی قبل از خروج به سمت عراق شامل مهران، خسروی، شلمچه و چذابه از روزانه ۱۰۰ مگابایت اینترنت مجانی هم استفاده كنند.

مشتركان ایرانسل می توانند با شماره گیری كد دستوری #۸*۱۱۱۱* بسته های مجانی ۱۰ مگابایتی روزانه را برای خود فعال كنند. همچنین بسته های مجانی ۱۰۰ مگابایتی روزانه نیز، با شماره گیری كد دستوری #۴*۱۱۱۱* جهت استفاده در شهرهای مرزی مهران، خسروی، شلمچه، چذابه در دسترس مشتركان است.


ایرانسلی ها می توانند با شماره گیری كددستوری #۲*۳*۱۱۱۱* برای فعال سازی هر یك از بسته های مد نظر خود اقدام نمایند. هزینه مصرف آزاد اینترنت رومینگ در كشور عراق هم ۸۵۰ تومان به ازای هر مگابایت در نظر گرفته شده است.
تمامی بسته های عرضه شده شامل بسته ۱۰ مگابایتی مجانی روزانه و ۵ بسته هفتگی از راه اپلیكیشن «ایرانسل من» هم در دسترس قرار گرفته اند.
مشتركان رومینگ خویش را قبل از خروج از ایران فعال كنند.
ایرانسلی هایی كه قصد استفاده از سرویس رومینگ را دارند باید قبل از خروج از ایران با استفاده از یكی از روش های دستی، از راه اپلیكیشن «ایرانسل من» یا با شماره گیری كددستوری #۱*۱۱۱۱* مبادرت به فعال كردن رومینگ بین الملل خود كرده و در طول اقامت خود در كشور عراق، از شبكه رومینگ تمامی اپراتورهای عراقی استفاده كنند.
مشتركان ایرانسل در نظر داشته باشند كه بسته های اینترنت فعال در داخل ایران، خارج از ایران فعال نیستند و زائرین جهت استفاده از اینترنت رومینگ بین المللی در كشور عراق، احتیاج به تهیه یكی از بسته های عرضه شده ویژه رومینگ و اربعین را دارند. در صورت عدم تهیه یكی از بسته های عرضه شده، اینترنت آنان طبق مصرف آزاد اینترنت رومینگ بین المللی محاسبه می گردد.
مشتركان ایرانسل می توانند با تهیه كارت شارژ در ایران و شارژ سیمكارت پیش از خروج از كشور و یا با همراه داشتن كارت شارژ برای شارژ سیمكارت در عراق با شماره گیری كددستوری #PIN*۱۴۱* (PIN همان عدد ۱۶ رقمی درج شده روی كارت شارژ است) از داشتن اعتبار در حساب ایرانسلی خود مطمئن شوند. همینطور شارژ سیمكارت در كشور عراق از راه كارت بانكی با شماره گیری#۷*، از راه سایر كدهای دستوری و همراه داشتن رمز دوم كارت بانكی هم امكان پذیر است.
روشن كردن گوشی و فعال سازی رومینگ در كشور عراق هم هیچ هزینه ای برای مشتركان ایرانسل ندارد. مشتركان ایرانسل همینطور می توانند برای كسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به وب سایت ایرانسل به نشانی irancell.ir/roaming رجوع كنند.
ایرانسل هزینه تماس با ایران را ۳۲۰۰ تومان، هزینه تماس داخل عراق و هزینه دریافت تماس را ۲۱۰۰ تومان در نظر گرفته است. هزینه ارسال پیامك هم ۹۰۰ تومان است، اما دریافت پیامك برای مشتركان مجانی است.


همینطور هزینه تماس از ایران با شماره های عراقی هم در تعرفه ویژه اربعین امسال، ۲۱۰۰ تومان در نظر گرفته شده است.
زائرین باید در نظر داشته باشند كه برای شماره گیری وقتی از رومینگ بین الملل استفاده می نمایند، لازم است قبل از شماره مشترك مدنظر خود حتما كد ۰۰۹۸ را شماره گیری كنند. ایرانسل پیشنهاد می دهد تا مشتركان شماره های مد نظر خویش را با پیش شماره ۰۰۹۸ روی گوشی خود ذخیره سازی كنند تا در زمان برقراری تماس سرعت عمل بیشتری داشته باشند.
كارشناسان ایرانسل در طول سفر زائرین، در عمودهای ۱، ۲۰۲، ۵۴۶، ۷۸۰، ۱۱۲۰، مقابل مقبره الحكیم شهر نجف، میدان شهدا و میدان سید جوده شهر كربلا و در صورت امكان، با عنایت به شرایط كشور عراق در شهر سامرا به زائرین به صورت حضوری خدمت رسانی می كنند.
مشتركان ایرانسل در این سفر همواره در تمامی ساعات شبانه روز می توانند با شماره گیری ۰۰۹۸۹۳۷۷۱۱۰۰۰۰ از كارشناسان ایرانسل راهنمایی بگیرند. علاوه براین مشتركان ایرانسل از راه گفت وگوی آنلاین در وب سایت ایرانسل و اپلیكیشن ایرانسل من هم می توانند پاسخ سوالات خویش را از كارشناسان ایرانسل دریافت نمایند.1398/07/16
15:26:21
5.0 / 5
4062
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان