تیم كوك:

اپل و فیسبوك نباید به عرضه رمزارز فكر كنند!

اپل و فیسبوك نباید به عرضه رمزارز فكر كنند! به گزارش می هاست به نظر می آید كه مدیرعامل اپل مخالف ورود این غول تكنولوژی به حوزه رمزارزهای دیجیتال است و نمی خواهد به گرفتاری و درگیری های فیسبوك در عرضه رمزارز لیبرا گرفتار شود.


به گزارش می هاست به نقل از ایسنا، تیم كوك، مدیرعامل شركت اپل، اخیرا در مصاحبه و گفتگویی با روزنامه Les Echos در مورد رمزارزهای دیجیتال و تمایل این غول تكنولوژی به این حوزه اظهارنظر كرده و گفته كه مخالف صد در صدی ورود و دخالت اپل و سایر شركت های خصوصی و تكنولوژی به حوزه های مالی و اقتصادی كلان است.
ایشان در ادامه سخنان خود ضمن اشاره به تلاش فیسبوك برای ورود به حوزه های مالی كلان، تصریح كرد: من بر این باورم كه شركت های خصوصی نباید وارد حوزه هایی كه تحت كنترل و نظارت دولت كشورهای مختلف است، شده و با نفوذ به آن، به دنبال كسب قدرت و سهام بیشتر باشند. به نظر من، شركت های خصوصی از راههای دیگری كه به حوزه های دولتی وارد نمی گردد، باید برای خود اعتبار و قدرت به دست بیاورند.
طبق گزارش بیزینس اینسایدر، وی در پاسخ به این سؤال كه آیا احتمال ورود اپل به حوزه های مالی و عرضه رمزارزهای دیجیتال وجود دارد یا خیر، بسیار قاطعانه اظهار داشت: "نه" و از سایر شركت های تكنولوژی همچون فیسبوك هم درخواست نمود كه به منظور پیشگیری از به دردسر افتادن، پای خویش را از حوزه های مالی كلان همچون رمزارز بیرون بكشند.
فیسبوك در طول یك سال گذشته تلاش های گسترده و بی وقفه ای به منظور عرضه و معرفی رمزارزی تحت عنوان لیبرا كرده است كه در ماههای گذشته تحت تاثیر اثرگذاری بر سیاست های پول ملی كشورها به شدت از جانب مقامات دولتی و نهادهای قانون گزاری با مخالفت و مشكلات گوناگونی روبرو شده است. با اینكه گفته شده است لیبرا در سال ۲۰۲۰ میلادی عرضه و عرضه خواهد شد، اما به نظر می آید كه قانون گزاران ایالات متحده آمریكا و اتحادیه اروپا بارها خواهان توقف آن شده اند.1398/07/14
14:44:54
5.0 / 5
4724
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان