بومی سازی دانش تولید آنتن‎های بیم فورمینگ در كشور

بومی سازی دانش تولید آنتن‎های بیم فورمینگ در كشور به گزارش می هاست محققان یكی از شركت های دانش بنیان با دریافت تسهیلات از صندوق نوآوری و شكوفایی موفق به تولید و بومی كردن دانش تولید آنتن های بیم فورمینگ در كشور شدند.


به گزارش می هاست به نقل از ایسنا محسن كابلی، مدیر عامل این شركت دانش بنیان در اینباره اظهار نمود: آنتن های شبكه موبایل تابحال در كشور در مقیاس تجاری تولید نشده بود و از دیگر كشورها وارد می شد؛ یكی از جدیدترین تكنولوژی های این حوزه، بیم فورمینگ است كه حدودا تمامی آنتن های جدید از آن پشتیبانی می كنند.
وی از بومی سازی آنتن های بیم فورمینگ با حمایت مالی صندوق نوآوری و شكوفایی اطلاع داد و خاطرنشان كرد: این آنتن در باند فركانسی ۳۳۰۰ تا ۳۸۰۰ مگاهرتز است كه در توسعه شبكه TD-LTE كاربرد دارد و دارای فناوری جدید و بر مبنای نیاز اپراتورهای مخابراتی كشور طراحی و ساخته شده است. این آنتن ها در گذشته از راه شركت هوآوی و دو شركت اروپایی تامین می شد و ما چهارمین شركت سازنده این آنتن ها در دنیا محسوب می شویم.
مجری طرح با اشاره به چالش های تجاری سازی این محصول در كشور با اشاره به اینكه ما شركت كوچكی هستیم كه اپراتورها حاضر نیستند با ما قرارداد ببندند، خاطرنشان كرد: این در شرایطی است كه بر مبنای تست های فنی انجام گرفته ما توانسته ایم با هوآوی و نوكیا رقابت كنیم؛ اما متاسفانه تابحال نتوانسته ایم تعداد قابل توجهی آنتن به فروش برسانیم و صرفا توانستیم فقط ۵ درصد سهم بازار را از آن خود نماییم.
كابلی با اشاره به حمایت مالی صندوق نوآوری از شركت های دانش بنیان، تصریح كرد: درست است كه نقدیندگی در تولید خیلی مهم و راهگشاست، اما همه معضل اصلی شركت ها پول نیست و صندوق نوآوری و شكوفایی اگر قصد نجات شركت های دانش بنیان را دارد و می خواهد این شركت ها وارد عرصه اقتصاد كشور شوند، باید در این زمینه هم تدبیری بیندیشد و از شركت ها حمایت كند.
وی نوسان نرخ ارز را یكی از چالش های شركت های فناور دانست و افزود: انتظار داریم نهادهای مربوط همچون وزرات صنعت، سازمان تنظیم مقررات، مخابرات و همینطور صندوق نوآوری و شكوفایی نرخ ارز را برای شركت های دانش بنیان تثبیت كنند و همینطور در مواردی كه توان داخلی در تولید یك محصول وجود دارد، خرید خارجی ممنوع شود و اپراتورها حداقل ۵۰ درصد نیاز خویش را از شركت های داخلی تامین كنند.1398/07/09
22:55:06
5.0 / 5
5090
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان