با انعقاد تفاهم نامه معاونت علمی و سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح؛

حضور فعال شركت های دانش بنیان مكان محور

حضور فعال شركت های دانش بنیان مكان محور به گزارش می هاست تفاهم نامه همكاری میان ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح، با هدف توسعه فناوری های مكان محور در كشور و افزایش فعالیت شركت های دانش بنیان این حوزه منعقد شد.


به گزارش می هاست به نقل از ایسنا، منوچهر منطقی، دبیر ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در مراسم امضای این تفاهم نامه با اشاره به لزوم حضور سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح در حوزه فناوری های مكان محور، اظهار داشت: استفاده از توان شركت های دانش بنیان فعال در حوزه ژئوماتیك یا مكان محور، گامی مهم در جهت پشتیبانی از توان داخلی است.
به قول منطقی، سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح پتانسیل بالایی در زمینه فناوری های مكان محور دارد كه باید از این قابلیت ها به نحو مطلوبی بهره ببریم.
دبیر ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری همینطور خاطرنشان كرد: بعد از امضای این تفاهم نامه انتظار داریم همكاریهای سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح در زمینه سنجش از طریق دور و هوشمندسازی حمل و نقل كشور با ستاد افزایش یابد. ما در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری پیگیر عملیاتی كردن این نوع تفاهم نامه ها هستیم.
همینطور در این مراسم، امیرمجید فخری رئیس سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح با مهم قلمداد كردن توسعه فناوری های مكان محور در كشور، اظهار داشت: سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح، تحقیقات گسترده ای را در این زمینه انجام داده است و امیدواریم با ورود معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری پژوهش ها با سرعت بیشتری به محصول تبدیل گردد.
وی ادامه داد: ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری شناخت بیشتر و بهتری نسبت به ظرفیت موجود علمی در كشور دارند و امیدواریم این تفاهم نامه بتواند شتاب بیشتری به این روند بدهد.


 


منبع:

1398/06/24
21:46:39
5.0 / 5
4772
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان