سرقت اطلاعات كاربران بوسیله مودم های اینترنت وای فای!

سرقت اطلاعات كاربران بوسیله مودم های اینترنت وای فای! می هاست: اخیرا كارشناسان و پژوهشگران امنیتی لطمه پذیری های جدیدی در مودم و روترهای اینترنتی برندهای D-Link و Comba كشف كرده اند كه به هكرها اجازه نفوذ و دسترسی به اطلاعات كاربران را می داده است.


به گزارش می هاست به نقل از ایسنا، با عنایت به افزایش بیش از پیش امنیت سایبری و محافظت از حریم خصوصی كاربران در فضای مجازی، خیلی از كارشناسان و پژوهشگران امنیتی در تلاشند كه با كشف و رسانه ای كردن حفره های امنیتی و لطمه پذیری های خطرناك، به شركت های توسعه دهنده آنها برای برطرف نمودن این ضعف های امنیتی و ارائه به روزرسانی های جدید آگهی داده و هم زمان از سرقت اطلاعات شخصی و محرمانه كاربران توسط هكرها و مجرمان سایبری جلوگیری نمایند.
حالا در تازه ترین اخبار و گزارش های انتشار یافته در وب سایت تك رادار، پژوهشگران فعال در حوزه امنیت سایبری اخیرا دریافته و اعلام نموده اند كه در مودم و روترهای اینترنت وای فای برندهای D-Link و Comba لطمه پذیری و ضعف های امنیتی جدی و خطرناكی وجود داشته كه برای مدت ها به هكرها و مجرمان سایبری امكان دسترسی به اطلاعات كاربران همچون نام كاربری و پسورد های مورد استفاده آنها بر روی مودم را فراهم می كرده است.
سایمون كنین، موسس و مدیرعامل شركت امنیتی Trustwave، در این گزارش از كشف پنج لطمه پذیری در مودم های اینترنت وای فای آگاهی داده است كه از این تعداد، دو حفره امنیتی به مودم های برند D-Link و سه حفره امنیتی دیگر نیز به مودم های ساخت شركت Comba telecom مربوط می شود.
ایشان سپس اظهارات خود افزوده است كه این لطمه پذیری ها قابلیت آلوده سازی تمام كاربران و دستگاههای متصل به مودم هی مذكور را داشته است و به احتمال زیاد به مدت زیادی مورد استفاده خیل عظیمی از هكرها و مجرمان سایبری قرار گرفته بوده است.
منبع:

1398/06/22
14:54:10
5.0 / 5
4475
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان