اعطای مجوز انجام آزمون های استاندارد ایمنی تجهیزات فناوری اطلاعات به جهاد دانشگاهی شریف

اعطای مجوز انجام آزمون های استاندارد ایمنی تجهیزات فناوری اطلاعات به جهاد دانشگاهی شریف می هاست: مجوز انجام آزمون های استاندارد ایمنی تجهیزات فناوری اطلاعات از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی كشور به سازمان جهاد دانشگاهی صنعتی شریف محول شد.


به گزارش می هاست به نقل از ایسنا، حمیدرضا عابدی، مدیر مركز خدمات تخصصی پدافند غیرعامل سازمان جهاد دانشگاهی صنعتی شریف با بیان این خبر اظهار داشت: با توسعه و ارتقای كیفیت فعالیتها و دریافت مجوزهای لازم، زمینه تحقق برنامه این مركز برای تبدیل شدن به مرجعی جهت عرضه مشاوره در كل كشور در آینده نزدیك مهیا شده است.
عابدی با اشاره به اینكه مركز خدمات پدافند غیرعامل هم اكنون در زمینه مشاوره، طراحی، اجرا، پشتیبانی و برگزاری دوره های آموزش سامانه های حفاظتی، امنیتی و ایمنی فعالیت می كند، اضافه كرد: این مركز با بهره گیری از آزمایشگاه مجهز و توانمندی های خود، علاوه بر عرضه خدمات به سازمان ها، بانكها و نهادها و موسسات دولتی و غیر دولتی، با دریافت گواهینامه «تأیید صلاحیت آزمایشگاه همكار در زمینه آزمون های ایمنی و EMC از سازمان ملی استاندارد ایران، از سال 1395 با این سازمان همكاری می كند.
وی ادامه داد: آزمایشگاه سامانه های الكترونیكی هوشمند، موفق شد تائید صلاحیت آزمایشگاه همكار بابت تعیین معیار مصرف انرژی و دستورالعمل برچسب انرژی برای تجهیزات اداری و تجهیزات تصویرپردازی را در سال 1396 دریافت كند.
مدیر آزمایشگاه سامانه هوشمند پدافند غیرعامل با اشاره به امكانات تخصصی این آزمایشگاه، اظهار نمود: طی یك سال قبل بیش از 135 دستگاه دوربین و 18 دستگاه DVR مورد آزمون و بررسی قرار گرفته است كه نتایج آزمون ها بصورت گواهینامه تائید و یا در صورت عدم انطباق نمونه به مراجع ذیصلاح اعلام و ارسال شده است.
مدیر مركز خدمات پدافند غیرعامل اظهار داشت: با وجود امكاناتی چون آزمایشگاه تخصصی، تجربیات موفق، تقدیرنامه ها و تائید و رضایت كارفرمایان مختلف دولتی و خصوصی و همینطور دریافت مجوزهای لازم از قبیل مشاوره آموزشی و پژوهشی از سازمان پدافند غیر عامل كشور، گواهی همكاری در زمینه انرژی، همكار استاندارد در زمینه كل IT، مجوز آزمون های ایمنی تجهیزات فناوری اطلاعات از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی كشور، می توان با نگاهی تخصصی در حوزه سامانه های امنیت الكترونیك در پروژه های استراتژیك در این زمینه قدم برداشت.
وی اضافه كرد: این مركز در تلاش است با عنایت به بازدید مدیران حراست نهاد ریاست جمهوری از مركز و آزمایشگاه، نسبت به دریافت تائید از این نهاد، بعنوان مرجعی در زمینه عرضه مشاوره و خدمات به وزارتخانه ها، نهادها و موسسات كل كشور قرار گیرد. همینطور فعالیت های پژوهشی در زمینه پدافند غیر عامل را در سال آینده انجام دهد.
عابدی، ضمن تشكر از حمایتهای انجام شده در زمینه تجهیز و توسعه آزمایشگاه های تخصصی سامانه های الكترونیكی هوشمند، اضافه كرد: با عنایت به نیاز كشور و اهمیت پدافند غیرعامل برای كاهش صدمه ها بدون استفاده از اقدامات نظامی و صرفا با بهره گیری از فعالیت های غیرنظامی، فنی و مدیریتی، انتظار از مراكز و آزمایشگاه هایی مثل آزمایشگاه های این سازمان بالا است كه پاسخگویی به این انتظارات، نیازمند حمایت بیش از پیش مسئولان جهاد دانشگاهی از این مركز و آزمایشگاه های آن است.
مدیر مركز خدمات پدافند غیرعامل، همكاری و همدلی و برنامه ریزی و استفاده از نیروهای دلسوز و متخصص، بالا رفتن قدرت انعطاف در عرضه خدمات به مشتریان و همینطور ارزیابی نیاز كشور را از عوامل موثر در موفقیت این مركز و آزمایشگاه های آن عنوان نمود و اظهار داشت: امیدوارم با حمایت مدیران ارشد سازمان و دیگر همكاران بتوانیم با تقویت همدلی، تدوین استراتژی سازمانی و طراحی چشم اندازی روشن برای كاركنان، موفقیت های بیشتری را رقم بزنیم.1396/10/18
14:46:08
5.0 / 5
5234
تگهای خبر: ارتباطات , خدمات , هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان