ابلاغ بخشنامه استخراج فرآورده های پردازشی رمزنگاری شده

ابلاغ بخشنامه استخراج فرآورده های پردازشی رمزنگاری شده می هاست: معاون اول رئیس جمهور بخشنامه اجرایی استخراج فرآورده های پردازشی رمزنگاری شده در كشور را به منظور ایجاد بستری امن، كم هزینه، شفاف و پرسرعت برای تبادلات اقتصادی و بكارگیری با رویكرد تسهیل فضای كسب وكار ابلاغ نمود.


به گزارش می هاست به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت، هیئت وزیران در جلسه ۶ مرداد ۱۳۹۸ بخشنامه استخراج ده های پردازشی رمزنگاری شده در كشور را تصویب كرد.
مطابق این بخشنامه، استفاده از رمز ارزها (فرآورده های پردازشی رمزنگاری شده) صرفاً با قبول مسئولیت خطرپذیری (ریسك) از طرف متعاملان صورت می گیرد و مشمول حمایت و ضمانت دولت و نظام بانكی نبوده و استفاده از آن در مبادلات داخل كشور مجاز نیست.
براساس این مصوبه، استخراج فرآورده های پردازشی رمزنگاری شده رمزارزها (ماینینگ) با ستاندن مجوز از وزارت صنعت، معدن و تجارت مجاز است.
همچنین سازمان ملی استاندارد ایران موظف است با همكاری وزارت خانه های نیرو و ارتباطات و فناوری اطلاعات، برچسب انرژی و استانداردهای كیفیت توان الكترونیكی و استانداردهای فناورانه مرتبط برای تولید و واردات تجهیزات فرآورده های پردازش رمزنگاری شده رمزارزها (ماینینگ) را تدوین و ابلاغ نماید.
افزون بر این، تأمین برق متقاضیان استخراج رمزارزها صرفاً با دریافت انشعاب برق از شبكه سراسری یا راه اندازی نیروگاه جدید خارج از شبكه سراسری صورت می گیرد. تعرفه برق متقاضیان استخراج فرآورده های پردازشی رمزنگاری شده رمزارزها (ماینینگ) با قیمت متوسط ریالی برق صادراتی با نرخ تسعیر سامانه نیما كه توسط وزارت نیرو تعیین و اعلام می گردد، محاسبه و اعمال خواهد شد.
همچنین تعرفه سوخت گاز مورد نیاز متقاضیان استفاده كننده از برق تولیدی خارج از شبكه وزارت نیرو با قیمت ۷۰ درصد متوسط ریالی گاز صادراتی با نرخ تسعیر سامانه نیما محاسبه می شود و تعرفه سوخت مایع نیز با قیمت متوسط ریالی سوخت مایع صادراتی با نرخ تسعیر سامانه نیما كه توسط وزارت نفت تعیین و اعلام می گردد، محاسبه و اعمال خواهد شد.
گفتنی است، مصرف برق و گاز برای استخراج رمزارزها (ماینینگ) در ساعات و زمان اوج مصرف ممنوع می باشد.
منبع:

1398/05/14
14:17:38
5.0 / 5
4446
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان