اذعان خبرگزاری آمریكایی به نمایشی بودن تحریم ها مقابل ایران

اذعان خبرگزاری آمریكایی به نمایشی بودن تحریم ها مقابل ایران می هاست: بلومبرگ در گزارشی نوشت چیز زیاد دیگری در ایران برای تحریم كردن توسط آمریكا باقی نمانده است.


به گزارش می هاست به نقل از ایسنا، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریكا دیشب تحریم های جدیدی ضد ایران اعمال كرد كه سبب آن دفتر رهبر ایران، فرماندهان نیروهای دریایی، زمینی و هوافضای سپاه و نیز فرماندهان مناطق پنج گانه نیروی دریایی این كشور به لیست تحریمی آمریكا افزوده شدند. ترامپ تهدید كرده است كه تحریم های بیش تری مقابل ایران در راه خواهند بود اما بنظر می رسد چیز زیاد دیگری در اقتصاد ایران باقی نمانده باشد كه آمریكا بخواهد آنرا تحریم كند.
این خبرگزاری آمریكایی با بیان این كه آمریكا تابحال تحریم های گسترده ای بر بخش های مهم اقتصاد ایران نظیر، نفت، بانك و فولاد وضع كرده است افزود كه بیشتر از ۸۰ درصد اقتصاد ایران تابحال توسط آمریكا تحریم شده است.
پتر هارل، تحلیل گر مؤسسه "مركزی برای امنیت جدید آمریكا" اظهار داشت: دولت ترامپ به وسیله تحریم ها بخش بزرگی از منابع درآمدی صادراتی ایران را هدف قرار داده است. با این وجود با عنایت به چیزهای كمی كه برای تحریم باقی مانده است تحریم های آمریكا بیش تر نمایشی هستند و جنبه سمبولیك دارند.
آمریكا تابحال حدود ۱۰۰۰ شخصیت حقیقی و حقوقی ایرانی را تحریم كرده است كه شامل افراد عالی رتبه، بانك ها، كشتی رانی، هواپیمایی، فلزات و پتروشیمی نیز می شود.
بلومبرگ با اشاره به لغو معافیت های هشت كشور خریدار نفت ایران اضافه كرد: دولت ترامپ تلاش می كند تا صادرات نفت ایران را به صفر برساند. موارد استثنا از تحریم های آمریكا مقابل ایران برای خریدهای بشردوستانه نظیر مواد غذایی و داروست كه هنوز معین نمی باشد چه تصمیم برای آن گرفته خواهد شد.
منبع:

1398/04/05
12:54:08
5.0 / 5
4479
تگهای خبر: امنیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان