193 هزار كارت هوشمند ملی در پست معطل مانده

193 هزار كارت هوشمند ملی در پست معطل مانده می هاست: مدیر كل مهندسی عملیات و راهبری سرویس شركت ملی پست اظهار داشت: حدود 193 هزار كارت هوشمند ملی، در باجه های پستی معطل مانده و آماده تحویل به شهروندان است.


به گزارش می هاست به نقل از ایسنا، محمدرضا پاكدل اظهار داشت: از مجموع یك میلیون و ۳۷۷۵ كارت هوشمند ملی بلاتكلیف كه از جانب سیف اله ابوترابی -سخنگوی سازمان ثبت احوال- اعلام شده، حدود ۱۹۳ هزار كارت در واحدهای پستی دولتی و بقیه در دفاتر پیشخوان دولت معطل مانده است.
وی با اشاره به این كه بعد از صدور و تحویل كارت های هوشمند ملی به پست، پیامكی در خصوص زمان و مكان رفتن به واحد پستی به متقاضی ارسال می شود، اظهار نمود: با وجود اطلاع رسانی های صورت گرفته، این تعداد كارت در باجه های پستی دولتی سراسر كشور معطل مانده است.
به باعث مصوبه هیئت وزیران، از اول فروردین ماه تمام كارت های ملی قدیمی از درجه اعتبار خارج شد، اما در ابتدای امسال مجدداً یك مهلت سه ماهه اعلام شد، ازاین رو از تیرماه تمامی خدمات دستگاه های اجرایی و بانكهای كشور تنها با عرضه كارت هوشمند ملی انجام می شود.
به گزارش می هاست به نقل از ایسنا، این در شرایطی است كه دولت از دو سال پیش، طرح كارت های ملی هوشمند را در دستور كار قرار داد و بر این اساس آخر اعتبار كارت های ملی قدیمی تا آخر سال ۱۳۹۷ تعیین شد، اما این در شرایطی است كه به علت تأخیر در فرایند صدور این كارت ها، خیلی از افراد هنوز موفق به دریافت كارت ملی خود نشده اند.
از طرفی هفته ی گذشته اعلام گردید كه برخی شعب بانكی دیگر كارت های ملی قدیمی را برای انجام عملیات بانكی نمی پذیرند و مشتریان فاقد كارت ملی هوشمند باید كارت ملی قدیمی به همراه رسید ثبت نام كارت هوشمند خویش را به همراه داشته باشند تا بتوانند فعالیت های بانكی خویش را انجام دهند.
ازاین رو با عنایت به اینكه عرضه خدمات دستگاه های اجرایی و بانكی منوط به داشتن كارت ملی هوشمند شده و از سویی بعضی از این كارت ها در پست آماده ی تحویل به افراد هستند، لازم است این افراد نسبت به دریافت كارت های ملی هوشمند خود از مراكز پستی اقدام نمایند.1398/04/01
15:32:50
5.0 / 5
4971
تگهای خبر: خدمات , سرویس , هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان