تاج الدین:

تاثیر فیلترینگ تلگرام بر كسب و كارهای مجازی

تاثیر فیلترینگ تلگرام بر كسب و كارهای مجازی به گزارش می هاست دبیر كمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: فیلترینگ تلگرام همه رشته های دولت را در زمینه كسب و كارهای مجازی پنبه خواهد نمود و متاسفانه نقشه راه دولت را در این زمینه مخدوش می كند.


ناهید تاج الدین در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، اظهار نمود: بودجه وزارت ارتباطات در لایحه بودجه ۹۷ چیزی حدود ۳۹ هزار میلیارد ریال یعنی تقریباً سه برابر بودجه وزارت صنعت، معدن و تجارت است و این نشان داده است دولت بر روی ظرفیت های فضای مجازی برای تولید اشتغال و كسب و كارهای اینترنتی حساب ویژه ای باز كرده، اما متاسفانه فیلترینگ تلگرام یك نقض غرض بزرگ در این زمینه به حساب می آید.
وی اضافه كرد: فیلترینگ تلگرام همه رشته های دولت را در زمینه كسب و كارهای مجازی پنبه خواهد نمود و متاسفانه نقشه راه دولت را در این زمینه مخدوش می كند.
وی تصریح كرد: برابر برخی آمار امروز بیش از ۶۰۰ هزار كانال تلگرامی مشغول فعالیت هستند كه بیش از ۴۰ درصد آن ها فروشگاه های مجازی اند. برخی دیگر آمار حكایت از وجود ۳۰ هزار كسب و كار اینترنتی در ایران است كه ۱۵ هزار كسب و كار در این میان همگی مجازی می باشند و بخش بزرگی از این كسب و كارها بر مبنای استفاده از شبكه های مجازی طرح ریزی شده است.
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر هدفگذاری دولت بر روی تولید اشتغال مجازی می باشد كه هست باید از سرپا بودن تلگرام و دیگر شبكه های مجازی دفاع كند. علاوه بر مزیت های اشتغال، حضور مجازی در تلگرام و اینستاگرام به بخشی از سبك زندگی جامعه تبدیل گشته و باید برای این سبك زندگی احترام قائل بود.
تاج الدین تصریح كرد: من متوجه همه تبعات امنیتی این شبكه های مجازی در شرایط حاضر هستم اما به نظرم فیلترینگ تلگرام پاك كردن صورت مسئله است در حالیكه می توان حتی از ظرفیت های تلگرام و شبكه های مجازی برای گفت وگوی ملی بهره برد.


 

1396/10/15
21:59:18
5.0 / 5
5626
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان