كارت های بانكی مشتریان رستورانی زنجیره ای هك شد

كارت های بانكی مشتریان رستورانی زنجیره ای هك شد به گزارش می هاست محققان امنیتی اخیرا دریافته و اعلام نموده اند كه هكرها در چند سال گذشته با هك دستگاههای پرداخت پوز(POS) مستقر در یكی از رستوران های سیار زنجیره ای در آمریكا اطلاعات كارت های اعتباری و بانكی مشتریان را به سرقت ببرند.


به گزارش می هاست به نقل از ایسنا، با عنایت به تشدید خطر حملات سایبری و نفوذ هكرها برای سرقت اطلاعات كاربران در فضای مجازی در سال های اخیر، محققان و پژوهشگران فعال در حوزه امنیت سایبری تلاش دارند با تحقیقات و بررسی های خود از صدمه پذیری های موجود در دستگاه های الكترونیكی، سرویس های اینترنتی و بانكی پرده برداری كنند تا بدین ترتیب كاربران را از خطرات مربوطه آگاه كرده و به شركت های توسعه دهنده آنها هم اخطار دهند كه مشكلات مربوطه را با انتشار به روزرسانی های جدید یا سایر اقدامات لازم برطرف كنند.
حالا این پژوهشگران اخیرا دریافته و اعلام نموده اند كه هكرها در طول دو الی سه سال قبل توانسته اند با نفوذ به دستگاه های پرداخت در محل موسوم به دستگاه های پوز ( POS)، اطلاعات میلیون ها كارت اعتباری و بانكی متعلق به مشتریانی كه از رستوران های زنجیره ای سیار Checkers and Rally را به سرقت برده و توانسته اند مبالغ هنگفتی را از آنها خارج و سرقت نمایند.
طبق گزارش وب سایت هكرنیوز، رستوران های Checkers and Rally بزرگترین مجموعه رستوران های زنجیره ای و سیار در ایالات متحده آمریكاست كه تقریباً در تمامی شهرهای این كشور پهناور شعبه داشته و مستقر است.
كارت های بانكی كه كاربردهای مختلفی از برداشت پول تا خرید، جابجایی، نقل و انتقال را برای مشتریان انجام داده و دارای مشخصه های امنیتی همچون نام صاحب كارت و یا نوار مغناطیسی هستند كه اطلاعات مهمی مانند اطلاعات هویتی دارنده كارت در آن درج می شود.
به اعتقاد این كارشناسان كارت های مغناطیسی فعلی قابلیت هك شدن داشته و به راحتی می توان آنرا از روش هایی مثل نصب دستگاه های كوچك به دستگاه های كارت خوان كپی و هك كرد، موردی كه بارها شاهد بوده ایم و گزارش های مختلفی از جانب مردم در ارتباط با آن اعلام شده است.
با عنایت به نتایج پژوهش های انجام شده، میزان حملات سایبری در سال آینده میلادی ۲۰۱۸ به اوج خود خواهد رسید، ازاین رو تمامی شركت های كوچك و بزرگ در سراسر جهان موظف خواهند بود، اقدامات و تمهیدات لازم را برای مقابله با هك شدن اتخاذ كنند تا در مقابل مجرمان سایبری و حملات و خسارات جبران ناپذیر آنها، صدمه پذیری كمتری داشته باشند و ضریب امنیت اطلاعات خود و مشتریان خویش را به بالاترین حد ممكن برسانند.
ازاین رو می توان گفت خطر حملات سایبری در كمین تمامی افراد، كاربران و شركت های كوچك و بزرگ در جهان است و دیگر نمی توان ادعا كرد كه كسی از گزند و خطرات حملات سایبری در امان است.
امسال میلادی باج افزار، بدافزار و ویروس های كامپیوتری بسیاری در سراسر جهان، اطلاعات محرمانه، خصوصی و مالی میلیون ها نفر را به سرقت بردند و میلیاردها دلار به شركت های مربوطه و دولت ها خسارت وارد كرده اند. حمله سایبری توسط بدافزار واناكرای (WannaCry) قطعا یكی از مهلك ترین حملاتی است كه در طول سال های اخیر صورت گرفته است.1398/03/12
16:06:01
5.0 / 5
4373
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان