۷ گرایش فناورانه دنیای آی تی در سال ۲۰۱۸

۷ گرایش فناورانه دنیای آی تی در سال ۲۰۱۸ می هاست: تكنولوژی های عمومی پتانسیل بالاتری در سال 2018 بعنوان ترند و گرایش فناورانه در بین مخاطبین دارد.
به گزارش می هاست به نقل از خبر آنلاین، «جیسون دمرس» از فوربس 7 پیش بینی خویش را نسبت به 2018 دارد كه در زیر خلاصه آن را می خوانید.


شماره 1- نفوذ هوش مصنوعی
هوش مصنوعی/ AI كه عموما با استفاده از الگوریتم های یادگیری ماشین / Machine Learning توسعه می یابند، در سال 2018 كاربردی تر خواهند شد. به جای تمركز روی یك هدف، مانند تسلط بر یك بازی یا ارتباط با انسان، هوش مصنوعی روی یك پلت فرم توسعه می یابد و این روند در سال 2018 تسریع می گردد. تا آخر 2018 هوش مصنوعی مبنای همه فناوری ها خواهد شد.

شماره 2- تمركز دیجیتالی
در دهه گذشته همه ابزارهای الكترونیكی به سمت هوشمند شدن پیش رفته اند. زندگی روزمره ما از دویدن و راه رفتن تا دمای اتاق همگی با ابزار مختلف هوشمند شده اند. مدیریت چند دستگاه توسط یك اپلیكیشن و هوشمند تر شدن را در سال 2018 بیشتر خواهیم دید.

شماره 3- آمادگی برای نسل پنجم شبكه تلفن همراه / 5G
شبكه 5 جی به سرعت در حال توسعه بوده و تا سال 2019 شاهد گوشیهای مجهز به مودم نسل پنجم خواهیم بود. سرعت نسل پنجم 10 برابر نسل چهارم است و خیلی از كاربران ترغیب خواهند شد به جای اینترنت خانگی از این فناوری استفاده كنند. اما امسال و در سال 2018 مهندسان، توسعه دهندگان و... تلاش می كنند نسل جدیدی از محصولات 5G رو اینترنت را توسعه داده و همه چیز را برای 2019 آماده كنند.

شماره 4- سرریزی دیتا
امروزه كمپانی ها به قدرت دیتای مشتریان خود پی برده اند و در سال 2018 جمع آوری دیتا به یك اولویت بالاتر تبدیل می گردد. بات ها و دستیاران هوشمند با مشتری صحبت می كنند و با تاكید بر دستگاه های دیجیتال وظایف روزانه انجام می گردد. این استراتژی منجر به كاهش حریم خصوصی، تبلیغات شخصی تر با نتایج مثبت می گردد. همینطور شاهد پیش بینی بهتر در بخش سلامت و بهداشت خواهیم بود.

شماره 5- یقه سفیدان خودكار
شغل شما را یك ماشین غصب كرده است؟ هوش مصنوعی به قدری پیشرفت كرده و خواهد نمود كه جای انسان را در كارخانه ها و ادارات می گیرد. بزودی ربات ها جای انسان را خواهند گرفت؟ به صورت قطع نه اما در سال 2018 شاهد توسعه این روند خواهیم بود. البته ساده لوحانه است كه فكر نماییم ربات ها جای انسان را به صورت كامل بگیرند. امسال شاهد تحولات رادیكال در آمریكا در بخش كار و كاریابی هستیم. كارها خودكار می شوند و ما باید خویش را با شرایط جدید وفق دهیم.

شماره 6- صحبت یكپارچه بی عیب و نقص

چند سال قبل جستجوی صوتی قابل اطمینان نبود و نتایج درخشانی نداشت. اما امروزه به سمت بی عیب و نقص بودن حركت می كند. در تازه ترین آزمایش، دستیار صوتی مایكروسافت ضریب خطای 5. 1 درصد پیدا كرده و تشخیص گفتار انسانیِ بالاتری پیدا كرده است. ربات های سخنگو هم بهتر از قبل شده و امسال شاهد صحبت های یكپارچه و بی عیب و نقص خواهیم بود. به سمت فناوری صوتی بی عیب و نقص در سال 2018 پیش خواهیم رفت.

شماره 7- نسل جدید رابط كاربری
میانجی بین انسان و كامپیوتر / UI دچار تحول عمده خواهد شد. درك جدیدی از ارتباط ما با برنامه ها، اپلیكیشن ها و دستگاه های مختلف تعریف می گردد. اسپیكر هوشمند، دستورات صوتی صحیح تر و عمیق تر، بدون نگاه كردن به اسكرین و... ما را وارد دنیای تازه از نسل آینده رابط كاربری می كند.

به هر حال در سال 2018 كه امروز واردش شدیم، ابزار نو، نسل جدید فناوری را در خود خواهد داشت كه زندگی را برای ما بهتر خواهد نمود.


5656


1396/10/13
22:50:37
5.0 / 5
4780
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان