جایزه جامعه اطلاعاتی به شبكه علمی ایران رسید

جایزه جامعه اطلاعاتی به شبكه علمی ایران رسید می هاست: جایزه جامعه اطلاعاتی (WSIS-2019) در حوزه E-Science به علت طراحی و اجرای پروژه شبكه علمی به اپراتوری شبكه علمی ایران (شعا) اهداء شد.


به گزارش می هاست به نقل از روابط عمومی شبكه علمی ایران، در این اجلاس كه با حضور مدیران ارشد فناوری اطلاعات ارتباطات از سراسر جهان شامل وزرا و معاونین وزرای ارتباطات كشورهای مختلف در سالن سازمان جهانی مالكیت معنوی (وایپو) در شهر ژنو سوئیس برگزار شد، تندیس و لوح تقدیر جایزه جامعه اطلاعاتی (WSIS-2019) در گروه علوم پایه E-Science به علت طراحی و اجرای پروژه شبكه علمی ایران، به معاونت امور بین الملل شعا اهدا شد.
در این مراسم هولیون ژائو دبیر كل آی تی یو (اتحادیه بین المللی مخابرات) با اشاره به ۱۰ ساله شدن جایزه بین المللی WSIS اظهار داشت: همكاری كشورها برای ایجاد جامعه امن ارتباطی سبب نوآوری و همكاری بیشتر بین كشورهای دنیا می شود.
در این اجلاس كه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران و هیأت رسمی جمهوری اسلامی ایران هم حضور داشتند، از میان بیشتر از ۱۱۰۰ پروژه، همچون شش پروژه معرفی شده جمهوری اسلامی ایران، در ۱۸ گروه از سراسر جهان كه برای دریافت این جایزه در سال ۲۰۱۹ رقابت می كردند، در نهایت ۹۰ پروژه به مرحله دوم راه یافتند و در این میان شبكه علمی ایران بعنوان تنها پروژه ایرانی از میان پروژه ها و طرح های در رابطه با ICT با كسب بالاترین امتیاز موفق به دریافت جایزه E-Science این دوره WSIS شد.
طرح شبكه علمی ایران (SHOA) در سال ۹۵ طی توافق نامه ای درخلال سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران، سازمان فناوری اطلاعات ایران بعنوان طرف های دولتی و هلدینگ سیمرغ سامانه بعنوان طرف خصوصی منعقد و طی دو سال موفق شد بعنوان اولین پروژه مشاركت دولتی - خصوصی (PPP)، شبكه ای جامع، جهت پشتیبانی از نیازهای جوامع تحقیقی و آموزشی بعنوان زیرساخت سند بالاسری نقشه جامع علمی كشور، بین دانشگاه ها، مراكز تحقیقاتی، مراكز آموزشی و درمانی، حوزه های علمیه، ایجاد كند.
به گزارش می هاست به نقل از ایسنا، همینطور محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- در این خصوص در اینستاگرام خود نوشت: امروز در ژنو جایزه ویژه «جامعه جهانی فناوری اطلاعات» به ایران رسید. در اجلاس WSIS 2019 شش كاندیدا داشتیم كه برای پیشرفت قابل توجه «شبكه علمی ایران» برترین جایزه را برنده شدیم. شادی همكارانم دیدنی بود و البته چهره نمایندگان كشورهایی كه فكر می كردند تحریم هایشان مؤثر است.1398/01/21
14:55:12
5.0 / 5
4654
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان