چرا سرما می تواند تلفن همراهتان را خاموش كند؟

چرا سرما می تواند تلفن همراهتان را خاموش كند؟ می هاست: در صورتیكه دستگاه شما در دمای بسیار سرد بیرون قرار گیرد، احتمال زیادی وجود دارد كه خاموش شود، دلیلش هم این است كه باتری های لیتیوم یون در هوای یخ زده، نمی توانند انرژی دستگاه را تامین كنند.


به گزارش می هاست به نقل از دیلی میل، امكان دارد هنگام رویارویی با هوای سرد متوجه شده باشید كه گوشی هوشمندتان بطور ناگهانی گرفتار افت باتری شده و خاموش می شود. هنگامی كه این اتفاق می افتد، شما نمی توانید كاری انجام دهید، برای اینكه بنظر می رسد كه تلفن همراهتان بطور موقت مرده است.
این اتفاق به این علت می افتد كه سرمای شدید هوا برای باتری گوشی هوشمند شما طاقت فرساست، البته خیلی از كاربران همین طور مسائل مشابهی را با دیگر ابزارهای باتری دار مانند هدست بلوتوثی باز داشته اند.
دلیل اینكه باتری های گوشیهای هوشمند به سرعت در دمای شدید هوا، چه گرم و چه سرد، غیرقابل استفاده می شوند، ساده است. بیشتر این گوشیهای هوشمند هم اكنون با باتری های لیتیوم یونی كار می كنند. باتری های لیتیوم یونی نیاز به الكترولیت مایع دارند كه بین دو نوع الكترود در باتری قرار گیرند تا انرژی را فراهم آورند.
وقتی كه این نوع گوشیها در معرض دمای شدید قرار می گیرند، الكترولیت های مایع منجمد شده و توانایی آنها را برای ارسال انرژی به تلفن كاسته می شود. در نهایت اگر گوشی بیش از حد سرد شود، باتری ارسال انرژی كامل را متوقف خواهد كرد، كه منجر به خاموش شدن گوشی می شود.
بهترین راه برای پیشگیری از خاموش شدن دستگاهتان این است كه آنرا از سرد شدن بسیار دور نگه دارید. اما اگر این مساله غیرقابل اجتناب است، كارشناسان سفارش می كنند كه گوشی خودرا در یك فضای عایق بندی شده و یا در جیب خود قرار دهید، جایی كه به بدن شما نزدیك تر است.1398/01/08
14:54:27
5.0 / 5
4769
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان