معاون وزیر ارتباطات:

نوآوران از بازار بزرگ بخش كشاورزی غفلت نكنند

نوآوران از بازار بزرگ بخش كشاورزی غفلت نكنند می هاست: معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: نوآوران و خلاقان حوزه فناوری از بازار بزرگ بخش كشاورزی غفلت نكنند و برای این بخش وقت بگذارند.


به گزارش می هاست به نقل از ایسنا، نصرالله جهانگرد در جمع خبرنگاران اظهار نمود: در شرایط كنونی كه با كمبود آب و خشكسالی مواجه هستیم، حوزه كشاورزی بازار بزرگی است كه از نوآوران، افراد خلاق و دارای ایده دعوت می نماییم برای این حوزه وقت بیش تری بگذارند.
وی ادامه داد: بالقطع با اجرای ایده های فناورانه شاهد بهینه شدن مصرف انرژی، افزایش بهره وری و راندمان بهتری از نظر میزان كشت خواهیم بود.
معاون وزیر ارتباطات در ادامه با اشاره به ظرفیت های خوب كرمانشاه در بخش كشاورزی، اعلام نمود: با عنایت به این كه كرمانشاه از نظر آب و هوایی و زمین های قابل كشت استانی غنی است، امیدواریم با تاكید بر نوآوری جوانان و خلاقیت هایی كه دارند، شاهد نوآوری هایی در بخش كشاورزی این استان باشیم.
ایشان سپس با اشاره به كاركردهای مثبت شتاب دهنده ها، اظهار داشت: امروزه شتاب دهنده ها در كنار پارك های علم و فناوری كمك می كنند صاحبان ایده ها در محیطی حمایتی، ایده های خودرا مورد محك قرار دهند كه سریع تر متوجه شوند آیا این ایده قابل اجرایی شدن هست، یا خیر.
او اضافه كرد: در صورتیكه ایده قابل اجرایی شدن باشد، در این شتاب دهنده ها فرصتی برای صاحب ایده ایجاد می شود كه ایده اش را پخته تر كرده و در نهایت یك محصول را به بازار عرضه كند، در غیر ای نصورت از صرف هزینه و وقت بیشتر برای آن ایده اجتناب می كند.

جهانگرد متذكر شد: با شكل گیری هر ایده قابل اجرا در شتاب دهنده ها، باید فرصتی فراهم گردد ایده ها به صاحبان صنایع و سرمایه گذاران معرفی شوند كه از این ظرفیت استفاده كنند.
وی با بیان این كه كارهای خوبی در شتاب دهنده كارآفرینی تیك پارك علم و فناوری كرمانشاه صورت گرفته، اظهار داشت: چند شتاب دهنده تخصصی دیگر باز در پارك علم و فن آوری جهاد دانشگاهی كرمانشاه بتدریج در حال شكل گیری است كه ابتكار خوبی برای نوآوری در حوزه های اقتصادی، تكنولوژی، بهره وری و توسعه محصول خواهد بود.1397/11/29
15:24:09
5.0 / 5
4816
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان