كرمان، میزبان پنجمین دوره جشنواره ملی بازی های كامپیوتری كشور

كرمان، میزبان پنجمین دوره جشنواره ملی بازی های كامپیوتری كشور به گزارش می هاست مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان كرمان اظهار داشت: پنجمین دوره جشنواره ملی بازی های كامپیوتری - جام خلیج فارس - از ۲۴ تا ۲۶ بهمن ماه به میزبانی شهر كرمان برگزار می گردد.


به گزارش می هاست به نقل از روابط عمومی فرهنگ و ارشاد اسلامی استان كرمان، محمدرضا علیزاده اظهار نمود: در این دوره از بازی ها؛ استان كرمان میزبان ۲۵۶ نفر منتخب به همراه ۳۲ نفر دعوت شده از سراسر كشور است.
مدیر كل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان كرمان بیان كرد: این دوره جشنواره با نگاهی جدید و اضافه شدن بخش های مختلف مانند مسابقات ویژه مدارس و دانش آموزان؛ جشنواره بازی های ایرانی؛ جنبش ملی ساخت ابنیه های ایران زمین و برنامه های متنوع دیگر از ۲۴ تا ۲۶ بهمن ماه به میزبانی شهر كرمان برگزار می شودبرگزار خواهد شد.
علیزاده اظهار نمود: ظرفیت بالا و وجود نیروهای توانمند در سطح استان كرمان یكی از علل است كه مركز فناوری دیجیتال و اطلاع رسانی وزارت ارشاد قبول كردند پنجمین جشنواره ملی بازی های كامپیوتری خلیج فارس در استان كرمان برگزار گردد.
مدیر كل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان كرمان خاطرنشان كرد: امروز بازی های كامپیوتری در كشورهای توسعه یافته به یك صنعت پول ساز تبدیل گشته و نقش این بازی ها در افزایش تولید ناخالص كشورها به حدی رسیده كه برنامه های ملی برای تولید بازی های كامپیوتری در كشورها وجود دارد.
دراین دوره از مسابقات بخش ویژه دانش آموزی در رشته های FIFA و PES در نظر گرفته شده است، شركت كنندگان در مسابقات علاوه بر بخش آزاد ( بدون محدودیت سنی ) می توانند در بخش دانش آموزی هم شركت نمایند منوط به این نكته كه در زمان برگزاری مسابقات محصل بوده و در هنگام برگزاری مسابقات كارت دانش آموزی عرضه كنند.
جشنواره ملی بازی های كامپیوتری خلیج فارس؛ همایشی ملی در حوزه بازی های كامپیوتری است كه هر ساله توسط مركز توسعه فناوی اطلاعات و رسانه های دیجیتال؛ شبكه ملی فرهنگ و بنیاد ملی بازی های كامپیوتری برگزار می گردد.
در پنجمین دوره مركز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال بعنوان حامی و مالك برند جشنواره؛ بنیاد ملی بازی های كامپیوتری بعنوان ناظر و تأیید كننده مسابقات جشنواره و شبكه ملی فرهنگ بعنوان برگزار كننده در جهت نیل به اهداف تعریف شده حضور خواهند داشت.1397/11/26
22:18:58
5.0 / 5
5164
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان