دانمارك دو كارمند هواوی را اخراج كرد

دانمارك دو كارمند هواوی را اخراج كرد به گزارش می هاست مقامات پلیس دانمارك اعلام نمودند كه دو نفر از كارمندان شركت چینی هواوی را به دلیل نقض قوانین مربوط به اقامت و ویزای كار در این كشور اخراج كرد.


به گزارش می هاست به نقل از ایسنا، ماه پایانی سال ۲۰۱۸ میلادی بود كه منگ وانژو، مدیر ارشد مالی شركت هواوی در كانادا به بهتان جاسوسی و دور زدن تحریم های اقتصادی آمریكا مقابل بعضی از كشورها نظیر ایران دستگیر و بازداشت شد و حالا این دومین بار در مدت اخیر است كه كارمندان و كاركنان فعال در شركت چینی هواوی دستگیر می شوند.
هواوی كه بزرگترین تولیدكننده و توسعه دهنده تجهیزات مخابراتی و دومین سازنده و عرضه كننده موبایل در جهان شمرده می شود، در طول یك سال اخیر از طرف دولت ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریكا و خیلی از كشورهای هم پیمانش به شدت تحت فشارهای سیاسی و تجاری قرار گرفته است و خیلی از این كشورها شامل ایالات متحده آمریكا، كانادا، استرالیا، نیوزلند، ژاپن و بعضی از كشورهای اروپایی استفاده از محصولات هواوی و نصب تجهیزات مخابراتی و فعالیت این شركت چینی را تحت تأثیر اتهامات جاسوسی برای دولت چین و نقض حریم خصوصی كاربران ممنوع اعلام نموده اند.
حالا اخیرا بنظر می رسد كه دو نفر از كارمندان شركت هواوی دوباره به دردسر افتاده و این دفعه در كشور دانمارك توسط مقامات پلیس این كشور شناسایی شده و از این شركت اخراج شده اند.
با اینكه این دفعه همانند اخبار و گزارش های قبلی، این دو نفر به بهتان جاسوسی و دور زدن تحریم های اقتصادی و غیره دستگیر و بازداشت نشده اند، اما بنظر می رسد كه سریال ادامه دار رسوایی های هواوی در اروپا و بسیاری دیگر از كشورهای جهان پایانی ندارد و نام این شركت و كارمندان خطاكارش همچنان هر از گاهی در سر تیتر روزنامه ها و خبرگزاری های جهان قرار می گیرد.
رویترز نوشت بگفته پلیس این كشور، مشكلی كه باعث شده است این دو نفر از كارمندان شركت چینی هواوی در دانمارك از كار خود اخراج شوند، تأخیر در تمدید ویزای كار و همین طور نقض قوانین مربوط به اقامت آنها در این كشور بوده است.
بنظر می رسد كه هواوی در طول یك سال اخیر به شدت زیر تیغ ایالات متحده آمریكا و به تبع آن برخی دیگر از كشورها قرار گرفته است با اینكه بارها مقامات این شركت چینی تمامی اتهامات وارده نظیر جاسوسی و حمایت دولت چین را رد و تكذیب كرده اند، اما همچنان تحت فشار از طرف دولت بعضی از كشورها قرار گرفته است.
این شركت همین طور سپس دستگیری و بازداشت مدیر ارشد مالی در كانادا به بهتان نقض تحریم های آمریكا بیشتر از پیش تحت فشارهای سیاسی قرار گرفته است.
ماجرا از اوایل سال جاری میلادی شروع شد كه دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده آمریكا اعلام نمود كه گوشیهای هوشمند ساخت شركت های چینی نظیر هواوی و زدتی ای از شهروندان و مقامات آمریكایی جاسوسی می كنند و اطلاعات شخصی و محرمانه بسیاری را تحویل دولت چین می دهد تا مقابل ایالات متحده از آنها استفاده نماید.1397/11/16
15:54:25
5.0 / 5
5154
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان