اتمام حجت با دفاتر ارتباطی

از اخطار تا لغو مجوز

از اخطار تا لغو مجوز می هاست: وزیر ارتباطات در حالی از لغو مجوز دفاتر خدمات ارتباطی فروشندگان سیم كارت های ارسال كننده پیامك های تبلیغاتی اطلاع داده كه به اعتقاد برخی كارشناسان، امكان دارد این دفاتر در فروش سیم كارت تخلفی كرده باشند، اما نمی توان تمامی آنها را به فروش غیرقانونی متهم كرد و این احتمال وجود دارد كه مالك قانونی سیم كارت به ارسال پیامك تبلیغاتی اقدام نموده باشد.به گزارش می هاست به نقل از ایسنا، باآنكه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، راه های گوناگونی را برای مقابله با پیامك های تبلیغاتی در نظر گرفت، ازجمله این كه امكان شكایت از شماره های تبلیغاتی با شماره های شخصی، ثابت و سرشماره های دیگر را فراهم نمود تا امكان قطع سرویس ارسال پیامك از این شماره ها تولید شود، اما با عنایت به راه های گاها آسان و ارزان این روش تبلیغات، كسب وكارها حتی به خرید چندباره سیم كارت روی آورده و با شماره های شخصی به ارسال پیامك تبلیغاتی اقدام می كنند.

پس از اقدامات چندباره برای پیشگیری از ارسال این پیامك ها، محمدجواد آذری جهرمی - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات - به دفاتر خدمات ارتباطی متخلف در این حوزه اخطار جدی لغو مجوز داده و اظهار داشته بود: اخطار جدی به دفاتر خدمات ارتباطی كه با شیوه های غیرقانونی سیم كارت تلفن همراه در اختیار ارسال كنندگان پیامك های مزاحم قرار می دهند؛ جریمه «لغو مجوز» بدون بخشایش و پذیرش توجیه در قبال این تخلف، به سازمان تنظیم مقررات ارتباطات ابلاغ و اجرا می گردد.

این اخطار بعد از اظهارات رئیس جمهوری بود كه اظهار داشته بود: وقتی گردش آزاد اطلاعات رواج یابد و نظارت بر آن تقویت شود، دیگر شاهد آن نخواهیم بود كه هر كسی یا گروهی به صورت ناشناس و بدون شناسنامه بتواند از این عرصه برای بی اخلاقی های خود سوءاستفاده كند و یا از جانب دیگر شاهد آن نخواهیم بود كه عده ای به صورت فله ای با یك سیم كارت پیامك های تبلیغاتی انبوه بفرستند و وقت و عمر مردم را تلف كنند؛ اینگونه اتلاف وقت و عمر مردم و آزار و اذیت های بی حساب شرعاً حرام است و راه مقابله با آن تولید فضای آزاد و البته قانونمند نشر اطلاعات و نظارت قانونی و دقیق بر آن است.

۵۸۰۰ سیم كارت مسدود شد

آذری جهرمی بعد از آن درباره ی پیامك های تبلیغاتی در توییتر خود عنوان كرد: با مشورت گرفتن از یك تیم دانشگاهی، تنظیمات سامانه شناسایی ارسال پیامك های مزاحم به روزرسانی شد. ۵۸۰۰ سیم كارت فعال ارسال كننده پیامك شناسایی و قطع شدند. سازمان تنظیم مقررات در حال بررسی فروشندگان این سیم كارت ها برای لغو مجوز دفاتر خدمات ارتباطی است.

اما وی در آخرین اظهارنظرها درباره ی لغو مجوز این دفاتر اعلام نموده كه با بی توجهی به اخطارها، مجوز ۳۰ دفتر خدمات ارتباطی از جانب سازمان تنظیم مقررات لغو شد. هم چنین سیستم شناسایی مزاحم ها، امروز ۸۴۰ سیم كارت متخلف را شناسایی و قطع كرد. ۹۰ درصد كاهش مزاحمت در سه روز چشم گیر است. این قاطعیت در برخورد با مزاحمان را ادامه می دهیم.

با وجود این، به اعتقاد برخی كارشناسان، این كه لغو مجوز دفاتر خدمات ارتباطی تا چه اندازه می تواند در پیشگیری از ارسال پیامك های تبلیغاتی با شماره های شخصی موثر باشد، هنوز مشخص نمی باشد. چونكه باآنكه امكان دارد دفاتر خدمات ارتباطی در فروش سیم كارت های بی نام ونشان تخلفی داشته باشند اما در مقابل نمی توان مطمئن بود كه پیامك های تبلیغاتی از سیم كارت هایی كه به صورت قانونی خریداری شده، ارسال نشده باشند.


1397/11/06
15:10:52
5.0 / 5
4730
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان