بزرگترین دیتاسنتر خدمات ابری در قطر ایجاد می شود

بزرگترین دیتاسنتر خدمات ابری در قطر ایجاد می شود به گزارش می هاست دولت قطر با درخواست شركت مایكروسافت جهت راه اندازی پلتفرم خدمات ابری آژور و یك دیتاسنتر جهانی در این كشور موافقت نمود.


به گزارش می هاست به نقل از ایسنا، چندی قبل بود كه اخبار و گزارش های متعددی در خصوص همكاری مایكروسافت با امارات متحده عربی منتشر گردید كه نشان می داد این كشور عربی در حاشیه خلیج فارس می خواهد به منظور نوسازی و به روزرسانی زیرساخت های خدمات شهری خود در حوزه های انرژی، ساخت و ساز و مدیریت چالش های شهری از فناوری های جدید این غول تكنولوژی آمریكایی بهره گیری كند.
حالا به نظر می آید كه قطر هم به عنوان یكی دیگر از كشورهای عربی حاشیه خلیج فارس تصمیم گرفته است برای اولین بار پلت فرم خدمات ابری و كلاد مبتنی بر آژور را در این كشور راه اندازی كرده و به این غول تكنولوژی اجازه دهد بزرگترین دیتاسنتر خویش را در منطقه خاورمیانه تاسیس و راه اندازی كند.
مایكروسافت در این برنامه می خواهد به توسعه و طراحی پایدارترین و مقیاس پذیرترین كامپیوتر كوانتومی بپردازد. این شركت سرویس های كووانتومی خویش را بر پایه آژور (پلت فرم رایانش ابری بر پایه هوش مصنوعی كه توسط مایكروسافت توسعه داده شده است) عرضه می كند تا با بهره گیری از الگوریتم های كوانتومی بتوانند برنامه نویسی كرده و موارد موردنظرشان را آزمایش نمایند.1397/10/13
14:09:31
5.0 / 5
5042
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان