تجاری سازی پردازش كوانتومی توسط گوگل

تجاری سازی پردازش كوانتومی توسط گوگل به گزارش می هاست بر اساس گزارشات جدید، شركت گوگل امكان استفاده از كامپیوترهای كوانتومی خود را برای محققین حوزه هوش مصنوعی از طریق اینترنت فراهم نموده است.


كمپانی مورد بحث همچنین آزمایشگاه مخصوصی تحت عنوان «Embryonic quantum data center» را نیز دایر كرده كه فعلاً به جز اسم، اطلاعات دیگری در زمینه فعالیت های جاری آن در دست نیست. علاوه بر آزمایشگاه مذكور، گوگل پروژه متن بازی به نام «ProjectQ» را هم برای تشویق توسعه دهندگان به كدنویسی برای كامپیوترهای كوانتومی تعریف كرده است.
 
كامپیوترهای كوانتومی از كیوبیت ها برای پردازش امور استفاده می كنند
همان طور كه می دانید كامپیوترهای كوانتومی بر خلاف رایانه های سنتی، محدود به استفاده اختصاصی از اعداد صفر یا یك نیستند؛ بلكه از بیت های كوانتومی یا در اصطلاح «كیوبیت» بهره می برند كه می توانند در آن واحد، مقدار صفر و یك را همزمان پذیرفته و توانایی پردازش امور به صورت موازی را به طرز چشمگیری افزایش دهند.
 
با توجه به اخبار موجود، به نظر می رسد تكاپوی كمپانی ساكن مانتین ویو بیشتر برای پررنگ كردن نقش رایانش كوانتومی در خدمات شركت، به خصوص در زمینه سرویس های ابری گوگل بوده، و در مرحله بعدی نیز تصمیم دارد برتری خود در زمینه كامپیوترهای كوانتومی را به رقبا دیكته كند.
 
البته هنوز تا تجاری سازی پردازش كوانتومی به معنای واقعی كلمه زمان زیادی باقی مانده؛ اما گفتنی است سال گذشته بیل گیتس بنیان گذار مایكروسافت، در اظهار نظر خوشبینانه ای اعلام كرده بود احتمالاً طی 6 تا 10 سال آینده پردازش ابری، با استفاده از فناوری كونتومی، قادر به انجام محاسباتی در حد سوپر كامپیوترها خواهد شد.
1396/04/27
23:28:04
5.0 / 5
6158
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان