با وجود رسوایی های اخیر

فیسبوك به عملكرد خود می بالد!

فیسبوك به عملكرد خود می بالد! می هاست: مارك زوكربرگ، موسس و مدیرعامل فیسبوك اخیرا با انتشار یك پست از عملكرد این شركت برای مدیریت رسوایی های اطلاعاتی و ارتقای امنیت این پلتفرم اعلام رضایت و خشنودی كرده است.به گزارش می هاست به نقل از ایسنا، با اینكه اخبار و گزارش های زیادی در خصوص رسوایی های اطلاعاتی پی در پی در شبكه اجتماعی فیسبوك كه منجر به سرقت و افشای میلیون ها نفر از كاربران و اعضای فیسبوك شد، انتشار یافته و نام و آوازه و محبوبیت این شبكه اجتماعی را به چالش كشانده و امنیت سایبری و حفاظت از اطلاعات شخصی و حریم خصوصی كاربرانش را به شدت زیر سوال برده است، مارك زوكربرگ، موسس و مدیرعامل این شركت اخیرا با انتشار پستی در صفحه كاربری شخصی خود خاطرنشان كرده است كه از عملكرد فیسبوك به منظور ارتقای سطح امنیت سایبری، حفاظت از حریم خصوصی كاربرانش و برون رفت از بحران رسوایی های پی در پی اطلاعاتی این شبكه اجتماعی در طول یك سال اخیر رضایت داشته و به شبكه اجتماعی توسعه داده شده خود می بالد.

تقریبا اوایل سال جاری ۲۰۱۸ میلادی بود كه شبكه اجتماعی فیسبوك درگیر بزرگ ترین رسوایی در طول تاریخ خود شد، چراكه اخبار بسیاری در خصوص همكاری فیسبوك با یك موسسه تحقیقاتی به نام كمبریج آنالتیكا و افشای اطلاعات خصوصی خیل عظیمی از كاربران فیس بوكی منتشر گردید. گزارش های منتشره نشان می داد كه اطلاعات بیشتر از ۸۷ میلیون نفر از كاربران فیسبوك در این همكاری به سرقت رفته و افشا شده است.

پس از آنكه وب سایت ها و رسانه های خبری بسیاری گزارش كردند كه شبكه اجتماعی فیسبوك در انتشار اطلاعات شخصی و خصوصی كاربرانش دست داشته است، مردم و منتقدان بسیاری فیسبوك را به خیانت در امانت و همكاری با نهادهای دولتی یا تحقیقاتی متهم كردند.

این شبكه اجتماعی به سرعت آماج حملات كاربران بسیاری در سراسر جهان قرار گرفت به گونه ای كه تعداد كثیری از شركتها و افراد معروف مبادرت به بستن و غیرفعال كردن صفحات مجازی خود در فیسبوك كرده و استفاده از این شبكه اجتماعی را ننگی برای دنیای مجازی توصیف كرده اند.

كاربران و كارشناسان متعددی سپس این اظهارات مارك زوكربرگ راجع به خشنودی و رضایت از عملكرد فیسبوك درباب مدیریت رسوایی های اخیر در طول یك پارسال و همین طور ارتقای سطح امنیت سایبری آن به شدت انتقاد كرده و اظهار خشنودی موسس و مدیرعامل فیسبوك از عملكرد این شبكه اجتماعی را لطیفه ای خنده دار توصیف و تشریح كرده اند.
1397/10/09
14:31:15
5.0 / 5
5073
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان