اخطار آمریكا به افزایش حملات سایبری هكرهای چینی

اخطار آمریكا به افزایش حملات سایبری هكرهای چینی به گزارش می هاست مقامات امنیت ملی ایالات متحده آمریكا نسبت به نفوذ هكرهای چینی اخطار داده و اعلام نموده اند كه آنها در تلاشند حملات سایبری گسترده تری را ضد زیرساخت های آمریكایی انجام دهند.به گزارش می هاست به نقل از ایسنا، راب جویس، یكی از مقامات ارشد سازمان امنیت ملی آمریكا (NSA) در كنفرانس امنیت و در گفت وگویی با وال استریت ژورنال از حملات سایبری و فعالیت های اخیر هكرهای چینی برای نفوذ به نهادهای اطلاعاتی، دولتی، امنیتی و تحقیقاتی آمریكا اطلاع داده و خاطرنشان كرده است كه این فعالیت های مشكوك در ماههای اخیر رو به رشد و افزایش بوده است.

وی در ادامه سخنانش همینطور از احتمال حمله سایبری هكرهای چینی به زیرساخت های صنایع مختلفی همچون انرژی، بخش سلامت و درمان، مالی و بانكی و همینطور حمل و نقل سخن گفت و جزئیات و اطلاعات مرتبط دیگری را هم شرح داد.

علاوه بر جنگ تجاری یكی دیگر از عواملی كه در تنش های سیاسی میان چین و ایالات متحده آمریكا دخیل بوده است، می توان به بازداشت و دستگیری مدیر ارشد هواوی در كانادا به افترا نقض و دور زدن تحریم های آمریكا ضد كشورهایی نظیر ایران اشاره نمود.

بر اساس گزارش رویترز، ازاین رو به عقیده خیلی از كارشناسان و تحلیلگران، ابراز این سخنان و این اتهامات جدید از جانب مقامات امنیتی آمریكا ضد چین به نظر می آید كه حربه ای برای شعله ورتر كردن آتش تنش های سیاسی و تجاری میان این دو كشور است هرچند كه به عقیده برخی دیگر از كارشناسان، هكرهای چینی در سوابق قبلی خود تجربه حملات گسترده ای برای نفوذ به زیرساخت های آمریكا دارند ازاین رو این اتهامات چندان هم بی پایه و اساس به شمار نمی رود.

نیویورك تایمز پیشتر در گزارشی كه از هك مشتریان هتل ماریوت اطلاع داده بود، به عملیات هكرهای چینی هم اشاره كرده بود كه در آن اطلاعات بیشتر از ۵۰۰ میلیون نفر افشا شد و دزدیده شد. این در حالیست كه مقامات وزارت امور خارجه و امنیتی چین همواره تمامی این اتهامات را رد و تكذیب كرده اند.

1397/09/22
14:02:24
5.0 / 5
4842
تگهای خبر: امنیت , امنیتی , تجاری , سایبر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان