گوگل به قلمروی چین نزدیك می گردد

گوگل به قلمروی چین نزدیك می گردد می هاست: به نظر می آید كه آلفابت، شركت مادر گوگل می خواهد به منظور گسترش فعالیت های خود در جنوب شرق آسیا به راه اندازی دفتر نمایندگی خود در ویتنام اقدام نماید.به گزارش می هاست به نقل از ایسنا، تازه ترین گزارش های انتشار یافته از آن حكایت می كند كه آلفابت به عنوان شركت مادر گوگل می خواهد كه در مجاورت چین كه راهی در آن پیدا نكرده است، به راه اندازی و راه اندازی دفتر نمایندگی رسمی در ویتنام به عنوان یكی از كشورهای جنوب شرق آسیا اقدام نماید.

چند سال پیش شركت آمریكایی گوگل تحت تاثیر قوانین محدودكننده و سخت گیرانه دولت چین، اعلام نمود كه دیگر با این كشور همكاری نمی كند و بنابراین هم خیلی از سرویس های خویش را در این كشور از دسترس خارج كرد.

بر اساس گزارش رویترز، چین یكی از معدود كشورهایی است كه قوانین و مقررات محدودكننده و سخت گیرانه ای جهت استفاده از خدمات اینترنتی و آنلاین وضع كرده و به سانسور و فیلترینگ شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها در جهان معروف است.

گوگل در سال ۲۰۱۰ میلادی در اعتراض به تلاش چین برای محدود كردن استفاده آزادانه شهروندانش از اینترنت، خیلی از سرویس های خویش را در این كشور قطع كرده بود.

به گفته خیلی از كارشناسان و تحلیلگران، گوگل می خواهد با ورود به منطقه شرق آسیا در حقیقت وارد قلمروی چین شده و سلطه غول های تكنولوژی چینی را به چالش بكشاند.

سخنگوی گوگل روز چهارشنبه با انتشار اطلاعیه ای به گزارشگر رویترز اظهار داشت: ما با راه اندازی دفتر نمایندگی رسمی گوگل در ویتنام می خواهیم به گسترش استفاده كاربران از غول های تكنولوژی در شرق آسیا و خیلی از كشورهای درحال توسعه بپردازیم و امیدواریم كه چنین اتفاقی بیفتد.
1397/09/21
21:17:48
5.0 / 5
4831
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان