سرپرست پارك علم و فناوری كرمانشاه:

حوزه فناوری اطلاعات استان كرمانشاه ظرفیت بالایی دارد

حوزه فناوری اطلاعات استان كرمانشاه ظرفیت بالایی دارد می هاست: نشست مشترك پارك علم و فناوری، دانشگاه علوم پزشكی و سازمان نظام صنفی كامپیوتری استان كرمانشاه در امتداد تسهیل تجاری سازی فعالیت های شركت های دانش بنیان و واحدهای فناور حوزه آی.تی برگزار گردید.


به گزارش می هاست به نقل از ایسنا، دكتر معصومه خان احمدی، سرپرست پارك علم و فناوری جهاددانشگاهی كرمانشاه در این نشست با اشاره به اینكه از دغدغه های اصلی ما پاسخ به نیازهای واحدهای فناور است، اظهار نمود: حوزه فناوری اطلاعات دارای ظرفیت بسیار بالایی در استان است كه دستگاه های اجرایی می توانند از این پتانسیل استفاده كنند.
وی افزود: در پارك علم و فناوری كرمانشاه اهتمام می نماییم با برگزاری این نشست ها به حل مشكلات بازار واحدهای فناور با دستگاه های اجرایی بپردازیم.
خان احمدی در ادامه با اشاره به اینكه كارنامه موفقی از فعالیت شركت های فناور با دستگاه های اجرایی در استان داریم، عنوان كرد: از دستگاه های دولتی استان انتظار می رود تا از ظرفیت های استان حمایت كنند.
سرپرست پارك علم و فناوری كرمانشاه اشاره كرد: دستگاه های اجرایی استان از ظرفیت شركت های بومی در واگذاری پروژه ها استفاده كنند.
در ادامه این نشست مهندس محمد رضا علیخانی، رییس سازمان نظام صنفی كامپیوتر استان كرمانشاه باز با اشاره به اینكه الان در استان ۱۲۰ شركت فعال، ۴۰۰ عضو و ۱۰۰مشاور در نظام صنفی كامپیوتر حمایت می شوند، اظهار داشت: با پارك علم و فناوری كرمانشاه تعامل بسیار خوبی برای رشد این حوزه داریم.
وی افزود: در استان بدنبال حفظ اشتغال موجود هستیم و از دستگاه های دولتی می خواهیم از ظرفیت های استان برای تامین نیازهای خود استفاده كنند.
علیخانی در ادامه با اشاره به اینكه در استان كرمانشاه شركت های فعال در بخش فناوری اطلاعات با چالشی روبرو هستند كه می توان از آن به عنوان رقابت ناسالم یاد كرد، اظهار داشت: ما رقبایی در استان داریم كه حضور واقعی ندارند.
ایشان سپس دانشگاه علوم پزشكی را یكی از دستگاه های بسیار مهم عنوان نمود كه پروژه های بسیاری در حوزه فناوری اطلاعات دارد و اظهار داشت: ساز و كارها باید مهندسی شود و واگذاری پروژه ها باید شفاف و سیستماتیك در دستگاه های اجرایی صورت بگیرد.
درانتها مهندس بابك پاك نیا مدیر آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه علوم پزشكی و خدمات درمانی استان كرمانشاه اظهار داشت: از فعالیت بسیار عالی شركت های عضو نظام صنفی كامپیوتر استان استقبال می نماییم و اهتمام داریم تاحد ممكن اگر پروژه ای امكان انجامش در استان است توسط شركت های بومی استان انجام بگیرد.
ایشان سپس رعایت سلسله مراتب و ستاندن استعلام ها را از مواردی عنوان نمود كه شركت ها باید در هنگام درخواست پروژه به آن توجه ویژه داشته باشند و اظهار داشت: همه پروژه ها در سامانه و بصورت شفاف واگذار می شوند.
وی درانتها اشاره كرد: درنوردیدن روند پروسه های اداری اجتناب ناپذیر است، اما می توانیم با تعامل بیشتر با نظام صنفی استان در روند آن تسریع احداث نماییم.
درانتها این جلسه شركت ها و واحدهای فناور فعال حوزه فناوری اطلاعات در بخش پزشكی به بیان مشكلات خود پرداختند.1397/09/09
01:27:14
5.0 / 5
4945
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان