بسته خبری چهارشنبه اقتصادی ایسنا

حباب سكه تخلیه می شود؟

حباب سكه تخلیه می شود؟ می هاست: روند كاهشی نرخ ارز و سكه، كماكان جزو مهم ترین خبرهای اقتصادی شمرده می شود. امروز هم بنا به قول كشتی آرای عضو اتحادیه طلا قیمت سكه روند نزولی خودرا ادامه داد و پیش بینی میگردد با ادامه این وضعیت بخشی از ارز و سكه های خانگی وارد بازار میگردد كه اگر این اتفاق بیفتد حباب سكه به حداقل خواهد رسید.


به گزارش می هاست به نقل از ایسنا، امروز باز همچون روزهای گذشته قیمت سكه و طلا روند كاهشی خودرا به صورت نسبی ادامه داد به گونه ای كه سكه طرح جدید تمام بهار آزادی ۴ میلیون و ۱۶۰ هزار تومان معامله میگردد و قیمت سكه طرح قدیم باز ۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان است. همین طور نیم سكه ۲ میلیون و ۸۰ هزار تومان، ربع سكه یك میلیون و ۱۹۰ هزار تومان و سكه گرمی ۶۶۰ هزار تومان قیمت دارد كه نشان دهنده كاهش قیمت ها است. یك مثقال طلای ۱۷ عیار باز یك میلیون و ۶۵۵ هزار تومان قیمت دارد و قیمت یك گرم طلای ۱۸ عیار باز ۳۸۲ هزار تومان است. محمد كشتی آرای عضو اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا و جواهر تهران درباب وضعیت بازار سكه و طلا اینگونه توضیح داد كه در دو روز گذشته قیمت ارز برخلاف ابتدای هفته جاری، سیر نزولی پیدا كرده و به كانال ۱۲ هزار تومان برگشت كه بلافاصله تاثیر خودرا بر بازار سكه و طلا گذاشت و موجب كاهش تقاضا شد. این كاهش تقاضا تعادل نسبی در بازار احداث كرد و سبب شد حباب سكه به پایین ترین میزان در هفته های گذشته یعنی حدود ۳۵۰ هزار تومان برسد و با عنایت به وضعیت كنونی به نظر می آید بخشی از ارز و سكه های خانگی به بازار برگردد و اگر این اتفاق بیافتد حباب سكه به حداقل خواهد رسید.
تاكید دولت بر ضرورت مبارزه با پولشویی
خبرهای مربوط به دفاع هیات دولت از صحبت های محمدجواد ظریف درباره پولشویی باز جمله اخباعر مهم امروز بود؛ رییس جمهور اظهار داشت كه همه دنیا گرفتار پولشویی است... همه باید مفاسد را كم نماییم و راه پولشویی را ببندیم. چرا اینقدر جر و بحث می كنیم؟ سایر اعضای دولت هم همچون معاون حقوقی ریاست جمهوری، رییس سازمان برنامه و بودجه و رییس دفتر رییس جمهور از مواضع ظریف حمایت كردند. صحبت های كابینه دوازدهم در حاشیه جلسه امروز هیات دولت را این جا بخوانید.

پیش بینی ۲۱ كارشناس از بازار مسكن
امروز در سرویس عمران و اشتغال تلاش كردیم با استفاده از ۲۱ نظر كارشناسی، افق بازار مسكن را تا حدودی نشان دهیم. بازار مسكن شهر تهران دچار جهش ۸۳ درصدی قیمت شده و به تبع آن در شهرستان ها باز شاهد رشد قیمت بودیم. در عین حال آبان ماه معاملات در تهران ۳۲ درصد و كل كشور ۲۲ درصد كاهش یافته است. قیمت مسكن در كلان شهر تهران الان به میان هشت میلیون و ۶۰۰ هزار تومان در هر متر مربع رسیده است. با عنایت به اثرگذاری ۳۳ درصدی هزینه های مسكن بر سبد خانوار، آینده آن برای خیلی از مردم مهم شده است. در این لینك ۲۱ اظهارنظر از شرایط فعلی، برآورد و پیش بینی از آینده بازار مسكن كه توسط كارشناسان این حوزه ارائه شده را بخوانید.

بلاتكلیفی افزایش مجدد حقوق كاركنان
بنا به ادعای رییس كمیسیون اقتصادی مجلس، افزایش نرخ ارز و رسیدن آن به میانگین ۱۰ هزار تومان برمبنای بازار ثانویه و غیررسمی به درآمد ۶۰ هزار میلیارد تومانی دولت منجر گردیده است. بر این اساس می توان گفت "ارز" خودش جور حقوق را بكشد. اما افزایش مجدد حقوق كاركنان امسال با وجود بحث هایی كه در ارتباط با آن عنوان شد همچنان مبهم و بلاتكلیف مانده است، از سویی دولتی ها اعلام مشخصی درباره آن ندارند و از طرفی دیگر توقع افزایش با عنایت به شرایط موجود اقتصادی و درآمدی كه از محل ارز نصیب دولت شده از جانب نمایندگان و سایر مسئولان وجود دارد. در این بین رقمی هم در حد ۲۰۰ هزار تومان به حساب بعضی از حقوق بگیران واریز شده كه خود ابهامات را بیشتر كرده كه آیا این همان افزایش حقوق است یا مقرر است تصمیم دیگری در كنار آن ستاندن شود؟

بهترین تصمیم برای حفظ قدرت خرید كارمندان و كارگران
افزایش ۲۵ درصدی حقوق كاركنان تنها در صورتی كفاف هزینه های زندگی را می دهد كه یا شرایط اقتصاد به پیش از شروع سال ۹۷ برگردد یا دریافتی افراد تغییر كند. این سوژه را علیرضا حیدری ـ كارشناس حوزه كار بیان كرده است. او اظهار داشت: اگر درباب تثبیت نرخ تورم و كنترل آن و ساماندهی شرایط اقتصادی و وضع موجود نیروهای كار نتوانیم سیاستهای مناسبی اعمال نماییم بعید می دانم كه افزایش ۲۰ تا ۲۵ درصدی بتواند پاسخگوی معیشت كارمندان و كاركنان بخشهای دولتی و نیمه دولتی باشد.

فردا سود سهام عدالت در حساب مددجوهاست
فردا اول آذر ماه به مشمولانی كه مددجوی كمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) و یا تحت پوشش سازمان بهزیستی كشور بوده و از تخفیف ۵۰ درصدی برخوردار شده اند مبلغ ۱۷۵ هزار تومان سود سهام عدالت پرداخت میگردد. جزییات بیشتر را در این لینك بخوانید.

وزیر نیرو: خشكسالی جبران نشده است
سری هم به اخبار حوزه انرژی بزنیم. با ثبت ۴۸.۸ میلی متر بارش در ۵۸ روز ابتدایی سال آبی جاری، رشدی ۲۹۶ درصدی در میزان بارش های ایران نسبت به مدت مشابه سال قبل به ثبت رسیده است. هم چنین برمبنای آمار رسمی دفتر مطالعات پایه منابع آب شركت مدیریت منابع آب ایران، ارتفاع كل ریزش های جوی از اول مهرماه تا ۲۸ آبان ماه سال آبی ۹۸ــ۹۷، بالغ بر ۴۸.۸ میلی متر است. این مقدار بارندگی نسبت به میانگین دوره های مشابه طولانی مدت (۲۶.۹ میلی متر) ۸۱.۴ درصد افزایش و نسبت به دوره مشابه سال آبی گذشته (۱۲.۳ میلی متر) ۲۹۶.۷ درصد افزایش را نشان داده است. با این وجود رضا اردكانیان ـ وزیر نیرو معتقد می باشد كه با عنایت به خشكسالی سال های گذشته و از دست رفتن رطوبت مناسب خاك، افزایش بارندگی های اخیر سبب احداث روان آب و حل مشكل خشكسالی نمی گردد.
"مازندران درگیر خشكسالی است!" یكی دیگر از اخبار عجیب امروز بود. این جمله را شاید در نگاه نخست باور نكنید چونكه این استان در ظاهر، یكی از استان های كشور به حساب می آید كه با یك نگاه به هیچ عنوان چنین برداشتی از آن نمی گردد. این در شرایطی است كه برمبنای نظر كارشناسان مختلف، تغییرات اقلیمی سبب بروز نتایج فراوانی در مازندران شده است كه افزایش دما و كاهش میزان بارندگی بخشی از این پیامدها به حساب می آید. گزارش ایسنای مازندران با عنوان "مهاجرت های ویرانگر به سمت مازندران" را این جا مشاهده كنید.1397/09/01
21:35:00
5.0 / 5
5326
تگهای خبر: سرویس , فروش , هاست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان