آذری جهرمی:

كاهش مصرف سرانه انرژی در ایران

كاهش مصرف سرانه انرژی در ایران به گزارش می هاست وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به استفاده از اینترنت و شبكه های اجتماعی برای تولید تنفر، تبلیغ اطلاعات غلط، اقدامات تروریستی و تشویق به ناهنجاری اظهار داشت: بر این باوریم كه فرصت های استثنایی ناشی از توسعه دیجیتال، زندگی خوب و راحتی را برای مردم ایران فراهم می كند.


به گزارش می هاست به نقل از ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پنجمین كنفرانس بین المللی فضای مجازی دهلی نو طی سخنانی اظهار داشت: فضای مجازی به سرعت درحال توسعه است و زندگی روزانه میلیاردها انسان در سراسر جهان، روزبه روز بیشتر به فناوری ها و خدمات اینترنتی وابسته می گردد.
وی با اشاره به توسعه زیرساخت های ارتباطی در ایران طی چهار سال گذشته، اضافه كرد: در این مدت ظرفیت اینترنت بین الملل 15 برابر، تعداد كاربران شبكه IP داخلی 20 برابر، تعداد استفاده كنندگان باند پهن 10 برابر ظرفیت ترانزیت شمال – جنوب را 15 برابر افزایش دادیم. ضمن اینكه درحال حاضر 19 مركز داده استانی دایر هستند و خدمات الكترونیكی سه برابر افزایش یافته است.
آذری جهرمی با اشاره به اینكه بیش از 23 هزار تیم تدوین نرم افزار و 4500 شركت نوپا محصولات خویش را درحالی در نمایشگاه الكامپ امسال تهران به نمایش گذاشتند گفت كه این مورد 15 هزار شغل بوجود آورده است.
وی همینطور با بیان چهار برابر شدن محتوای داخلی خاطرنشان كرد: ضمن اینكه با افزایش سه برابری حجم بازار برای خدمات و محتوای مرتبط با ICT روبرو بودیم كه برنامه ریزی كردیم، این حجم از بازار تا 5 سال آینده سه برابر دیگر افزایش پیدا كند.
عضو كابینه دولت دوازدهم چنین توسعه ای را برای مردم مفید دانست و اظهار نمود: به علت استفاده از خدمات ICT مصرف سرانه انرژی نسبت به زمانی كه چنین خدماتی در دسترس نبود به صورت چشمگیری كاهش پیدا كرده است.
وی با اشاره به برنامه های در دست اقدام طی چهار سال آینده اضافه كرد: برای چهار سال آینده، علاوه بر گسترش خدمات و كاربرد اینترنت، در نظر داریم فناوری های جدید و كاربردهای نوین آن مانند IOT (اینترنت اشیا)، تجزیه تحلیل داده های كلان، هوش مصنوعی، شهرهای هوشمند، دولت موبایل را ارائه كنیم و امنیت شبكه را ارتقا دهیم.
آذری جهرمی با اشاره به اینكه بر این باوریم كه فرصت های استثنایی ناشی از توسعه دیجیتال، زندگی خوب و راحتی برای مردم ایران فراهم می كند، خاطرنشان كرد: بدون تردید، همانگونه كه جنبه های مثبت بسیاری برای اینترنت وجود دارد، به همان ترتیب جنبه های نگران كننده ای هم هست كه نیاز به توجه دارند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در تشریح جنبه های نگران كننده اینترنت اظهار داشت: امروزه شاهد هستیم كه اینترنت و شبكه های اجتماعی از خارج برای تولید تنفر، تبلیغ اطلاعات غلط، هماهنگی های تروریستی و تشویق به ناهنجاری ها استفاده می شوند.
عضو كابینه دولت تدبیر و امید اظهار نمود: همینطور همانگونه كه اطلاعات و سلیقه های شخصی در خیلی از كاربری ها و موتورهای جست و جوگر در سطح بین الملل برای اهداف تجاری جمع می شوند، احترام به حقوق شخصی در اینترنت به سرعت در حال افول است.
وی با تاكید بر اینكه لازم است تدبیری موثر و مناسب برای برای كاهش تاثیرات نامطلوب این ها داشت، اضافه كرد: علاوه بر این امنیت شبكه و اطمینان از دفع به موقع حملات سایبری، امری بسیار حیاتی است.
آذری جهرمی خاطرنشان كرد: ضمن اینكه نگرانی اساسی درباره حریم شخصی و حفاظت از داده ها، نیازمند نگاهی جدید به حد و حدود چهارچوب های حقوق بین الملل و جهانی برای كاربردها و خدمات است كه برای حقوق حاكمیت هر كشوری لازم است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در انتها اظهار داشت: امیدوارم با استفاده از گفتمان بین المللی و اقدامات بازیگران گوناگون، همگی بتوانیم از اینترنت سودآور، امن تر، سالم تر و بهتر با كمترین تاثیرات منفی بهره ببریم.


 

1396/09/04
00:05:52
5.0 / 5
5010
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان