كارت ملی روس ها جای خود را به سیم كارت ها می دهند

كارت ملی روس ها جای خود را به سیم كارت ها می دهند به گزارش می هاست پارلمان روسیه در حال تدوین قانونی جدید می باشد تا سیم كارت تلفن همراه جایگزین كارت ملی و پاسپورت داخلی شهروندان شود.


به گزارش می هاست به نقل از ایسنا از ایزوستیا، بر این اساس اطلاعات شهروندان روسیه به همراه امضای دیجیتال در داخل سیم كارت ها ذخیره می شوند و آنان می توانند به راحتی در نقل و انتقال های بانكی، پرداخت هزینه ها و هرگونه خدماتی كه نیازمند ارائه پاسپورت داخلی و كارت هویت است از سیم كارتهای خود استفاده كنند.
همچنین در این قانون تاكید شده كه هر نفر می تواند چندین سیم كارت داشته باشد اما امكان انتقال شماره و سیم كارت خویش را به علت ذخیره اطلاعات فردی در آن، به شخص ثالث ندارد.
از سوی دیگر تمام والدین می توانند بر مبنای اطلاعات پاسپورت فرزندان خود برای آنان سیم كارت خریداری كرده و با نظارت خود در اختیارشان قرار دهند.
به گفته پیشنهاددهندگان این طرح، استفاده از سیم كارت به عنوان سند هویتی می تواند كمك بزرگی به دولت و نهادهای امنیتی در كنترل نقل و انتقال پول در بانكها، نظارت بر پولشویی و كنترل فعالیت احتمالی گروه های ترویستی در سیستم های مالی روسیه داشته باشد.
همچنین اپراتورهای تلفن همراه روسیه با استقبال از این طرح اعلام نموده اند كه با عنایت به پیشرفت فن آوری، طیف وسیعی از خدمات را می توان در سیم كارت های تلفن همراه تعبیه كرد.
قرار است در بهار سال ۲۰۱۸ میلادی این لایحه پیشنهادی در دومای دولتی روسیه بررسی شود.


 

1396/08/26
19:41:15
5.0 / 5
5270
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان