پلی استیشن 4 را به اینترنت وصل كنید

پلی استیشن 4 را به اینترنت وصل كنید می هاست: قابلیت های آنلاین و چندنفره، به عضو جداناپذیری از دنیای بازی های ویدیویی امروزی تبدیل گشته اند و باید اعتراف كرد كه تجربه این عناوین به همراه دوستان، گاه به مراتب از تجربه بخش داستانی و تك نفره لذت بخش تر می باشد.


نیازی به اشاره نیست كه برای تجربه گروهی بازی ها، باید به اینترنت متصل بود و روش های گوناگونی هم برای برقراری این اتصال وجود دارد كه شاید برای كاربران تازه كار چندان مفهوم نباشند. بنابراین در این مطلب قصد داریم چگونگی اتصال كنسول پلی استیشن 4 را به اینترنت آموزش دهیم.
 
كنسول پلی استیشن 4 سونی را می توان از دو طریق Wi-Fi و كابل Lan (یا اترنت) به اینترنت متصل كرد. برای آغاز كار لازم است به بخش تنظیمات (Settings) در پلی استیشن 4 بروید و سپس گزینه «راه اندازی اتصال اینترنت» (Set Up Internet Connection) را انتخاب كنید.
 
اتصال با كابل لن (اتصال سیمی)
 
كابل لن مودم را به صورت مستقیم به پورت اترنت پلی استیشن 4 در پشت بدنه متصل و سپس گزینه «Use a LAN Cable» را روی كنسول انتخاب كنید. دو گزینه Custom و Easy را پیش روی خود می بینید كه با انتخاب گزینه Easy، اتصال به صورت خودكار برقرار می شود.
 
اتصال با وای فای (اتصال بی سیم)
 
پس از ورود به تب Set Up Internet Connection، گزینه Use Wi-Fi و سپس Easy را انتخاب كنید تا لیست شبكه های وای فای در دسترس به نمایش در آید. شبكه ای كه می خواهید به آن متصل شوید را انتخاب و در صورت نیاز، رمز عبور را وارد كنید.
 
تنظیمات اتصالات می تواند بسته به چگونگی راه اندازی شبكه یا دستگاهی كه استفاده می كنید متغیر باشد.
در پاره ای از اوقات ممكن است نیازمند وارد كردن اطلاعات اضافه مانند پروكسی سرور یا آدرس IP باشید. این اطلاعات را از سرویس دهنده اینترنت خود دریافت كرده و سپس با انتخاب گزینه Costum به هنگام راه اندازی اتصال، آنها را وارد نمایید.
 
تست اتصال به اینترنت
 
برای بررسی وضعیت اتصال پلی استیشن 4 به اینترنت، وارد تب «Settings» شوید و سپس گزینه های «Network» و «Test Internet Connection» را انتخاب كنید. در این صفحه، اطلاعاتی به نمایش در می آید كه به شرح زیر است:
 
Obtain IP Address: وضعیت آی پی آدرس تعیین شده برای شبكه
 
Internet Connection: وضعیت اتصال به اینترنت
 
PlayStation Network Sign-In: وضعیت ورود به حساب كاربری پلی استیشن نتوورك
 
Nat Type: نَت تایپ به به چگونگی اتصال پلی استیشن 4 به اینترنت گفته می شود. از این اطلاعات می توان برای تشخیص سهولت یا دشواری اتصال پلی استیشن 4 به دیگر كنسول های پلی استیشن 4 هنگام استفاده از قابلیت های ارتباطی بازی ها استفاده كرد.
 
Type 1: سیستم به صورت مستقیم به اینترنت متصل شده است.
Type 2: سیستم از طریق روتر به اینترنت متصل است.
Type 3: سیستم از طریق روتر به اینترنت متصل است.
 
در صورتی كه شبكه اینترنت شما Type 3 باشد، احتمال دارد برقراری ارتباط با سیستم های پلی استیشن 4 دیگر غیرممكن باشد یا برخی قابلیت های شبكه «محدود» باشند. در ادامه توضیحی برای حل این مشكل ارائه می كنیم.
 
Connection Speed (Download): سرعت حدودی كه پلی استیشن 4 دیتا را از اینترنت دریافت می كند.
 
Connection Speed (Upload): سرعت حدودی كه پلی استیشن 4 دیتا را به اینترنت می فرستد.
 
نكته: سرعت های آپلود و دانلود صرفاً تخمینی هستند. سرعت واقعی می تواند بسته به سرورها و ترافیك شبكه متغیر باشد.
 
عدم امكان اتصال به پلی استیشن نتوورك
 
هنگامی كه شما از پلی استیشن 4 در دفتر كار یا اماكن دیگری كه شبكه اینترنت به اشتراك گذاشته استفاده می كنید، فایروال یا تدابیر امنیتی دیگر ممكن است از اتصال سیستم به پلی استیشن نتوورك جلوگیری كند. در صورت بروز این مشكل، باید از شماره پورت های زیر استفاده كرد كه برای اتصال پلی استیشن 4 به پلی استیشن نتوورك مورد استفاده قرار می گیرند.
 
TCP: 80, 443, 3478, 3479, 3480
UDP: 3478, 3479
 
برای فعالیت های آنلاین مثل رقابت با سایر بازیكنان هنگامی كه سیستم به صورت مستقیم به یك پلی استیشن 4 دیگر متصل است، هر بار هنگام اتصال، شماره پورت متفاوتی مورد استفاده قرار می گیرد.
 
مشاهده وضعیت سرویس های پلی استیشن نتوورك
 
برای مشاهده وضعیت سرویس های پلی استیشن نتوورك، به Settings > Network بروید و گزینه «View Status of PlayStation Network Services» را انتخاب كنید. در پاره از ای اوقات، سرویس پلی استیشن نتوورك ممكن است به خاطر تعمیرات احتمالی سرور، برای ساعاتی از دسترس خارج شود و بهترین راه برای تشخیص قطعی رسمی سرویس ها، یا بروز مشكلات در شبكه اینترنت شما، استفاده از این گزینه است.
 
مشاهده وضعیت اتصال
 
برای مشاهده وضعیت اتصال اینترنت و تنظیمات فعلی شبكه به Settings > Network بروید و گزینه «View Connection Status» را انتخاب كنید.
1396/04/21
00:02:45
5.0 / 5
6209
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان