در حاشیه جلسه دولت

فعالیت ستاد بحران وزارت ارتباطات از شب اول حادثه زلزله

فعالیت ستاد بحران وزارت ارتباطات از شب اول حادثه زلزله به گزارش می هاست وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: در شب اول زلزله غرب ایران 47 سایت موبایل از دسترس خارج شده بود كه همان شب خیلی از انها مجدد به شبكه بازگشتند.


محمدجواد آذری جهرمی در حاشیه جلسه این هفته هیئت دولت در ارتباط با فعالیت های وزارتخانه های ارتباطات و فناوری اطلاعات در مناطق زلزله زده اظهار نمود: از ساعات اولیه همكاران ما در ستاد بحران وزارت ارتباطات فعال شدند. شب اول حدود 47 سایت موبایل از دسترس خارج شد كه همان شب هم خیلی از آنها مجدد به شبكه بازگشتند.

وی ادامه داد: اگر در مناطقی اعلام شده كه آنتن تلفن همراه وجود ندارد، احیانا از قبل هم وجود نداشته است. اپراتورهای موبایل و اینترنت هم طی این روزها خدمات مناسب، ویژه و گاها رایگانی برای مناطق زلزله زده در نظر گرفته اند.

جهرمی تصریح كرد كه فضای مجازی توانسته در مواردی مثل جذب كمك های مردمی و یا پیدا شدن گم شدگان حادثه زلزله غرب ایران نقش موثری ایفا كند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اضافه كرد: در زمینه امكانات و تسهیلات ویژه بالن همكاران ما در حال فعالیت هستند تا بالن را در منطقه سرپل ذهاب برپا كنند و روز گذشته هم این فعالیت را شروع كردند كه اطلاع رسانی لازم انجام می گردد.
وی ادامه داد: كاركنان وزارت ارتباطات ۵ هزار پتو و پانصد تخته چادر را به مناطق زلزله زده ارسال كردند و یك معاون هم منصوب كردیم كه با اپراتورهای موبایل و تمام فعالان بخش مخابرات هماهنگی كند تا بتوانند در جهت مواد غذایی و اقلام بهداشتی كمك ها را جمع آوری و ارسال نمایند.
آذری جهرمی در انتها اظهار داشت: ما از ستاد بحران گزارشی مبنی بر اختلالات نداریم و اگر گزارشی برسد تیم های ما آماده هستند كه سریع خدمت رسانی كنند.
وی در پاسخ به سوالی درباره اختلال در ارتباط تلگرامی در نیمه شب گذشته با تایید این اختلال در عین حال تصریح كرد كه این مورد ارتباطی با شبكه های وزارت ارتباطات و و فناوری اطلاعات نداشته است.
وی اظهار داشت: پیگیر این مورد بوده ام و درخواست داده ام كه دلایل آن در گزارشی تهیه و اطلاع رسانی شود.


 

1396/08/24
23:39:07
5.0 / 5
4976
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان