آغاز اجرای سند ایران دیجتیال در دانشگاه تهران، شبكه ای شدن دانشگاه ها برای تحقیقات حوزه ICT

آغاز اجرای سند ایران دیجتیال در دانشگاه تهران، شبكه ای شدن دانشگاه ها برای تحقیقات حوزه ICT می هاست: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از عرضه درخواست از جانب دانشگاه ها برای تولید مركز اینترنت اشیا اطلاع داد و اظهار داشت: این درخواست ها در دست بررسی می باشد، ولی اعتقاد ما بر فعالیت های شبكه ای و قطبی است و هر بخش از این فناوری در یكی از دانشگاه های كشور اجرایی شود.به گزارش می هاست به نقل از ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی امروز در حاشیه بازدید از برج فناوری دانشگاه امیركبیر در جمع خبرنگاران با اشاره به اینكه با دانشگاه صنعتی امیركبیر ارتباطات تولید كردیم، اضافه كرد: یكی از حوزه های همكاری در عرصه فضایی بوده است. این دانشگاه چندین سال است كه كار طراحی و ساخت ماهواره سنجشی پیام را انجام می دهد.

وی با اشاره به اینكه این ماهواره در زمینه ارسال تصاویر برای پایش سطوح زیر كشت و مدیریت بهتر كشاورزی ما را یاری خواهد كرد، افزود: در حوزه های دیگر مانند سوپركامپیوتر و اقتصاد دیجیتال و امنیت سایبری از دیگر زمینه های همكاری ما با این دانشگاه است.

آذری جهرمی با اشاره به بازدید از برج فناوری با اشاره به اینكه در این بازدید آخرین دستاوردها مشاهده شد و چشم انداز آینده و ظرفیت های دانشگاه عرضه شد، تصریح كرد: ما هم چشم انداز وزارت ارتباطات برای ایران دیجیتال را تشریح كرده بودیم و دانشگاه بنا بر ظرفیت هایی كه برای خودش متصور بود، اعلام نمودند كه می توانند بعنوان قطب IOT (اینترنت اشیا) فعال شوند.

وی با اشاره به اینكه این دانشگاه در تلاش است تا مركز ملی IOT در دانشگاه راه اندازی كند، اظهار نمود: بنا شد این درخواست مورد بررسی قرار گیرد. ما درخواست های دیگری از سمت سایر دانشگاه ها داریم و مایل هستیم در این زمینه نظام قطبی تعریف شود؛ چراكه با عنایت به تحول و اقتصاد دیجیتال پارامترهای مختلفی داریم و هر دانشگاه می تواند مسوولیت هر بخش را بر عهده بگیرند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، بااشاره به زیر ساخت های موجود در دانشگاه امیركبیر اعلام نمود: این امر برای ما هم مهم می باشد تا از فرصت ها و ظرفیت های این دانشگاه استفاده بیشتری نماییم و روند فزاینده بیشتری را با آن برقرار نماییم.

آذری جهرمی با اشاره به سند تحول دیجیتال (ایران دیجیتال) اظهار داشت: هم اكنون ماموریت اجرای این سند را به دانشگاه واگذار كردیم، به علت اینكه این حوزه تنها یك حوزه فنی نیست، بلكه شامل مباحث اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی است؛ چون كه تحول دیجیتال، تحول بزرگ و پیچیده ای است كه نمی توان به صورت تك بعدی به آن نگاه كرد.

وی افزود: از آنجایی كه دانشگاه تهران همه این حوزه ها را در اختیار دارد، از این رو از این دانشگاه خواستیم كه در این حوزه وارد شود و مدتی است كه اجرای این سند را آغاز كردند، ضمن آنكه آموزش هایی را برای پرسنل وزارت ارتباطات به منظور ارتقای دانشگاه آغاز كرده است.

آذری جهرمی با تاكید بر اینكه تهیه سند هم در دستور كار قرار دارد، ابراز امیدواری كرد كه بزودی این سند آماده عرضه شود.

وی با اشاره به اینكه این سند تبدیل به "نظام نامه و میثاق نامه" خواهد شد، افزود: بر مبنای بردارهای حركتی كه در این سند در نظر گرفته شده، در حوزه تحول دیجیتال حركت خواهد شد.

وزیر ارتباطات دوری از موازی كاری ها و مشخص شدن مسیر پیشرفته در برهه های زمانی را از خصوصیت های این سند نام برد.
1397/07/28
22:04:46
5.0 / 5
4953
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان