چین چگونه از گوگل می خواهد تا اقلیت مسلمان اویغور را بچزاند؟

چین چگونه از گوگل می خواهد تا اقلیت مسلمان اویغور را بچزاند؟ می هاست: مقامات محلی چین نوعی سركوب گفتار را برای اقلیت مسلمان در این كشور به صورت رسمی تعریف كرده اند كه محصول جدید و بومی شده گوگل در این كشور با آن سازگاری داشته و اهداف دولتی را ضد این جامعه تسهیل خواهد نمود.
به گزارش می هاست به نقل از خبر آنلاین، مقامات در «سین كیانگ» قوانینی را تصویب كردند كه نحوه سركوب افراط گرایان مذهبی مسلمان در آن آمده است تا هر نوع سخنرانی و ابراز عقیده توسط جامعه اویغور ریشه كن شود.
جامعه 11 میلیونی اویغور اغلب در سین كیانگ زندگی كرده و حكومت كمونیست چین بیشتر از 40 هزار دوربین نظارتی-امنیتی از نوع تشخیص چهره را در این منطقه نصب كرده و با گرفتن نمونه دی ان ای و خون ساكنان، بیش ازپیش آن ها را در تنگنای زندگی قرار داده اند.
طبق قوانین جدید كمپانی های فناورانه ازجمله گوگل نقش نظارتی بیشتری باهدف كمك به دولت مركزی ایفا خواهند كرد. منطقه شرق تركستان بعنوان معیاری برای مبارزه با تروریسم توسط چین به رسمیت شناخته شده، درحالی كه مقامات سازمان ملل حق ورود به منطقه را ندارند.
اما گوگل با پروژه ای به نام Project Dragonfly نسخه سانسور شده و مطابق دستور حكومت چین را بنانهاده و در برنامه ریزی ای مخفی و با همكاری دولت مركزی آنرا ضد مردم كشور چین بكار می گیرد.
در بند 28 قانون جدید در سین كیانگ آمده است: كمپانی های ارتباطاتی باید سیستم مانیتورینگ و فناوری های نظارتی دقیق روی صوت، تصویر و دیتا را اعمال كرده و سوابق اطلاعاتی برای كاربران را ذخیره كرده تا در صورت ضرورت حكومت مركزی بتواند از آن استفاده نماید.
این بند به معنای این است كه گوگل و... باید اطلاعات كاربران را ذخیره كرده و به دولت مركزی تحویل دهند. در این صورت است كه می توانند در چین به فعالیت خود ادامه دهند و در غیر این صورت باید قید حضور در چین را بزنند.
نمونه اولیه نسخه جدید گوگل برای چینی ها نشان داده است كه كاربران جهت استفاده از خدمات گوگل باید با شماره تلفن خود لاگین كنند و بدین صورت هویت آن ها در معرض دید ناظران دولتی قرار می گیرد و گوگل باید اطلاعات لازم را به مقامات بدهد.5656


1397/07/23
15:56:11
5.0 / 5
4960
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان