تفكیك ترافیك داخلی و خارجی اینترنت در استان های كشور

تفكیك ترافیك داخلی و خارجی اینترنت در استان های كشور می هاست: سخنگوی شركت مخابرات ایران اذعان داشت: تفكیك ترافیك بین الملل از ترافیك داخلی در 20 منطقه مخابراتی كشور به صورت كامل اجرا شده و در مناطق باقیمانده نیز در حال عملیاتی شدن می باشد.


محمدرضا بیدخام افزود: تفكیك ترافیك در استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اصفهان، بوشهر، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، سمنان، سیستان و بلوچستان، فارس، قزوین، همدان، كرمانشاه، كهگیلویه و بویراحمد، مركزی، گیلان، اردبیل، مركزی، چهارمحال بختیاری، لرستان و قم به صورت كامل عملیاتی شده و در مناطق مخابراتی دیگر نیز در حال راه اندازی است. 
بیدخام یادآوری كرد: شركت مخابرات ایران، با هدف كاهش هزینه و افزایش سرعت دسترسی به سایت های داخلی و برای اجرای مصوبه 237 سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، موضوع تفكیك ترافیك داخلی از بین الملل را با ابلاغ به مناطق مخابراتی در سراسر كشور از اردیبهشت ماه امسال آغاز كرد. 
وی ادامه داد: با اجرای این مصوبه در مناطقی كه تفكیك ترافیك بین الملل از ترافیك داخلی صورت پذیرفته است، قیمت تعرفه داخلی 50 درصد از تعرفه بین الملل ارزان تر محاسبه می شود. 
به گفته وی، مشتریانی كه از سایت های داخلی استفاده می كنند، می توانند با پرداخت هزینه كمتر از حجم اینترنت بیشتر استفاده كنند یا به عبارتی حجم اینترنت مصرفی آنها 2 برابر می شود. 
بیست و پنجم خردادماه مدیرعامل شركت ارتباطات زیرساخت ایران از تلاش برای بهره برداری از مرحله سوم شبكه ملی اطلاعات تا پیش از پایان دولت یازدهم خبر داد. 
«محمد جواد آذری جهرمی» گفت: سرنوشت تفكیك تعرفه اینترنت داخلی از بین الملل تا پیش از بهره برداری از مرحله سوم نهایی می شود.
وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان مجری شبكه ملی اطلاعات با همكاری كمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی برای ترغیب كاربران ایرانی برای مراجعه به سایت های داخلی طرح جدا سازی ترافیك داخلی از بین الملل را به مرحله اجرا درآورد.
همزمان با تفكیك ترافیك داخل از بین الملل، این كمیسیون اپراتورهای ارائه دهنده اینترنت و بسته های اینترنتی را ملزم كرد برای ترغیب كاربران ایرانی به استفاده از سایت های داخلی 50 درصد تخفیف برای كسانی كه به آدرس های اینترنتی داخلی مراجعه می كنند، اعمال كند.
اكنون كاربران ایرانی می توانند با مراجعه به بیش از 200 نشانی اینترنتی داخلی از 50 درصد تخفیف بهرمند شوند.
قرار است برای ترغیب كاربران ایرانی به استفاده از سایت های داخلی باز هم میزان تخفیف افزایش یابد.
1396/04/18
22:39:07
5.0 / 5
5516
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان