رییس سازمان تنظیم مقررات توضیح داد

فرآیند خصوصی سازی شركت پست

فرآیند خصوصی سازی شركت پست به گزارش می هاست رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با بیان این كه خصوصی سازی در شركت ملی پست با انجام مزایده صورت گرفته است، گفت كه بازار پستی آنقدر پتانسیل دارد كه اپراتورها بتوانند خدمات نوین پستی را عرضه دهند.


حسین فلاح - رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی - در گفت وگو با ایسنا با بیان این كه اپراتورهای خصوصی پستی وظایف شركت ملی پست را به عهده نگرفته اند، اظهار داشت: نیاز بوده است كه در حوزه پستی اپراتورهای خصوصی وجود داشته باشند. تكلیف قانونی بوده كه دو اپراتور خصوصی در این حوزه فعالیت كنند. این حوزه آنقدر پتانسیل دارد كه اپراتورها بتوانند خدمات نوین پستی را عرضه دهند.

فلاح در مورد نحوه ی واگذاری و فرآیند خصوصی سازی شركت ملی پست، اظهار نمود: این فرایند برپایه قانون اساسنامه شركت ملی پست تعریف شده است كه برپایه آن در كمیسیون سازمان تنظیم مقررات ارتباطات اصول حاكم بر این فرآیند رعایت شده و با انجام مزایده ای كه برگزار شد، این خصوصی سازی انجام شد.

رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با بیان این كه فضا برای عرضه ی خدمات این اپراتورها بسیار گسترده است، بیان كرد: حوزه خدمات پستی و به خصوص حوزه خدمات نوین پستی آنقدر گسترده است كه فضا برای فعالیت اپراتورهای پستی بسیار فراهم است مضاف بر این كه برخی در این حوزه فعالیت می كنند ولی در حال ساماندهی هستند.

وی با بیان این كه شركت ملی پست شاید ۲۰ درصد از نیازهای این بازار را برآورده كند، اضافه كرد: مابقی این نیاز را باید بخش خصوصی تامین كند. شركت ملی پست وظایف حاكمیتی خود و آنچه را كه در اساسنامه آمده است را انجام می دهد، اما در كنار آن اپراتورهای خصوصی هم با پروانه ای كه دریافت می كنند در حوزه پستی سبب گسترش خدمات می شوند. 

1396/08/02
23:42:47
5.0 / 5
5050
تگهای خبر: ارتباطات , اپراتور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان