مدیركل فناوری اطلاعات وزارت كشور اعلام كرد

آغاز خدمات كارت هوشمند ملی از سال ۹۸، مذاكره با شورای نگهبان برای انتخابات الكترونیكی

آغاز خدمات كارت هوشمند ملی از سال ۹۸، مذاكره با شورای نگهبان برای انتخابات الكترونیكی می هاست: مدیر كل فناوری اطلاعات وزارت كشور با اشاره به اینكه با احتساب تمامی افراد واجد شرایط بالای ۱۵ سال حدود ۵۵ میلیون تا ۶۰ میلیون كارت هوشمند ملی در كشور مورد نیاز است، اظهار داشت: تا تمامی این افراد كارت نگیرند، نمی توان سرویسی را برروی این كارت به صورت سراسری و برای تمام مردم ارائه كرد.


به گزارش می هاست به نقل از ایسنا، امیر شجاعان امروز در نشست خبری در نمایشگاه الكامپ از ثبت نام ۴۵ میلیون نفر برای دریافت كارت هوشمند ملی و توزیع ۴۲ میلیون كارت هوشمند بین مردم اطلاع داد و اظهار داشت: توزیع حدود سه میلیون كارت هوشمند باقی مانده كه بعد از بومی سازی تولیدات به سرعت انجام می گردد. كارت هوشمند ملی كلید ورود به دولت الكترونیكی است و با احراز هویت دقیق با استفاده از كارت ملی هوشمند و قابلیت های آن همچون بررسی بیومتریك از وقوع خیلی از تخلفات جلوگیری می گردد.
شجاعان با اشاره به اینكه از سال آینده شاهد افزایش كاربردهای كارت ملی هوشمند و آغاز بهره برداری از قابلیت های این كارت از بانك ها خواهیم بود، اضافه كرد: بعد از چند بار تمدید مهلت ثبت نام كارت هوشمند ملی، آخرین مهلت تا آخر سال ۹۷ اعلام شده و امیدواریم از ابتدای سال ۹۸ ارائه خدمات برروی كارت ملی هوشمند آغاز شود.
او در پاسخ به اینكه چرا با وجود كارت ملی هوشمند هنوز دستگاه ها درخواست كپی از كارت ها را دارند، از عملیاتی شدن حذف كپی كارت ملی در خیلی از دستگاه های اجرایی كشور اطلاع داد و اظهار داشت: در ۲۰۰ هزار نقطه در سراسر كشور اغلب دستگاه كپی را حذف كرده اند یا در حال حذف كردن هستند.
وی همینطور تصریح كرد: تابحال ۴۰ خدمت وزارت كشور كدشناسه گرفته اند كه نزدیك به نیمی از آن ها الكترونیكی شده اند.
او با اشاره به تلاش ها برای الكترونیكی شدن انتخابات اظهار نمود: با این تجربه كاملا موفق آمادگی داریم كه در صورت تامین منابع مالی، انتخابات را به صورت صددرصد الكترونیكی برگزار نماییم و در این باره با شورای نگهبان مذاكره می نماییم. البته در چند دوره اخیر انتخابات در كشور فرایند احراز هویت در تمامی شعب به صورت الكترونیكی انجام شده و تنها مرحله دریافت رای الكترونیكی نبوده است. در انتخابات اخیر شهر و روستا در ۱۳۹ شهر انتخابات به صورت تماما الكترونیكی در تمامی ۲۵ فرآیند انتخابات انجام شد كه معادل ۲۰ درصد مجموع آراء بود.1397/05/08
22:53:11
5.0 / 5
4968
تگهای خبر: الكترونیك , خدمات , هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان