استفاده ۲ و نیم میلیارد نفر از اپلیكیشن های فیسبوكی

استفاده ۲ و نیم میلیارد نفر از اپلیكیشن های فیسبوكی می هاست: بر مبنای تازه ترین آمار انتشار یافته، حدود ۲.۵ میلیارد نفر در جهان حداقل از یكی از اپلیكیشن های توسعه داده شده توسط فیسبوك نظیر واتس اپ و اینستاگرام استفاده می نمایند.به گزارش می هاست به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت tech crunch، خیلی از كاربران فضای مجازی درحال ترك این شبكه اجتماعی هستند و فیسبوك دیگر آن فیس بوكی نیست كه در ایام اوج خود به سر می برد. از طرفی دیگر هم رسوایی كه فیسبوك در چندماه گذشته به بار آورد، همگی دست در دست هم داد تا این شبكه اجتماعی محبوبیت قبلی خویش را در بین كاربران نداشته باشد.

اما اخیرا با آمار و گزارشی كه مدیران فیسبوك با همكاری موسسات تحقیقاتی و آماری منتشر نموده اند، می توان دریافت با اینكه خود اپلیكیشن فیسبوك در راه فراموشی و كم لطفی كاربرانش قرار گرفته و سیری نزولی را در پیش دارد، اما این بدان معنا نیست كه محبوبیت اپلیكیشن های دیگرش هم رو به افول است. گزارش مالی جدید این شركت به وضوح نشان داده است دقیقا برعكس فیسبوك، اپلیكیشن های پیام رسان فیسبوك مسنجر و واتس اپ در كنار شبكه اجتماعی اینستاگرام از محبوبیت و استقبال بی نظیر و كم سابقه ای برخوردار شده اند به گونه ای كه گفته می گردد دست كم ۲.۵ میلیارد نفر در جهان حداقل از یكی از این اپلیكیشن های توسعه داده شده توسط فیسبوك استفاده می نمایند.

البته لازم به ذكر است كه این آمار برای تعداد اكانت های موجود در این اپلیكیشن هاست و تعداد نفرات در جهان را نشان نمی دهد.

طبق آماری كه پیشتر توسط موسسات تحقیقاتی اعلام شده بود، بیش از ۱ میلیارد كاربر در اینستاگرام، ۱.۵ میلیارد كاربر در واتس اپ و ۱.۳ میلیارد كاربر در پیام رسان فیسبوك مسنجر فعالیت دارند كه این در نوع خود عدد بسیار بزرگ و موفقیت چشمگیری خواهد بود.

این آمار متعلق به سه ماهه دوم سال جاری ۲۰۱۸ میلادی است كه آمار گفته شده به خوبی در نمودار ذكر و نشان داده شده است.بسیاری از تحلیلگران بر این باورند فیسبوك با عرضه این نمودار قصد داشته كاهش قابل توجه تعداد كاربران فیسبوك در ایالات متحده آمریكا، كانادا و اروپا را نادیده بنگارد چراكه بعد از رسوایی اطلاعاتی این شركت، كمپین های بسیاری در خصوص ترك و تحریم این شبكه اجتماعی درفضای مجازی بوجود آمد.
1397/05/06
14:48:26
5.0 / 5
4926
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان