۴۸ كشور مجهز به ارتش اخبارجعلی در شبكه های اجتماعی را بشناسید

۴۸ كشور مجهز به ارتش اخبارجعلی در شبكه های اجتماعی را بشناسید می هاست: محققان آكسفورد می گویند حكومت ها، سیاسیون و احزاب سیاسی 48 كشور جهان، سال قبل مشغول «كمپین های دستكاری شده» توسط «بات »های ناشراخبار جعلی بوده اند.
به گزارش می هاست به نقل از خبر آنلاین، اپیدمی جهانی اخبار جعلی با روش انتشار دیتای دروغین با استفاده از شبكه های اجتماعی معضلی جهانی در سال 2017 بوده كه به قول محققان آكسفورد، اخبار جعلی هنگام انتخابات به اوج رسیده تا بتواند افكار عمومی را تحت تأثیر قرار دهد.
تنها در چین 2 میلیون نفر در استخدام «ارتش سایبری» در بخش انتشار اخبار روی شبكه های اجتماعی حضور دارند و اغلب این افراد برای تحت تأثیر قراردادن افكار عمومی بعد از انتشار اخباری كه به نفع خود است، كامنت، لایك و... را هم دست كاری كرده تا بتوانند مردم را دنباله رو سیاست های خود كنند.
به گفته «سامانتا بردشو» از نویسندگان این تحقیق، بیشتر احزاب سیاسی درگیر این مورد بوده و هنگام انتخابات پررنگ تر می گردد. به قول وی داستان برگزیت و انتخابات 2016 آمریكا به خوبی چنین جریاناتی را پررنگ كرد و حالا این نوع استراتژی توسط حكومت ها بكار گرفته شده تا افكار عمومی را تغییر دهند.
فیس بوك، توئیتر، واتس اَپ، تلگرام و وی چت؛ عمده شبكه های اجتماعی و پیام رسان موبایلی هستند كه توسط ارتش های سایبری دولتی مدیریت می شوند.
بعد از چین كه دو میلیون ترول در اختیار دارد، كشور آذربایجان با 50 هزار نفر استخدام شده برای لایك گذاشتن، كامنت نوشتن و... در رده دوم جای داشته و حضور كشورهایی مانند ایران، اكراین و ویتنام هم در صدر جدول قابل توجه است.(در این گزارش آمار 10 تا 20 هزارنفری در ایران مربوط به سال 2012 است)
گزارش كامل را اینجا بخوانید.


5656


1397/04/30
20:35:27
5.0 / 5
5520
تگهای خبر: سایبر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان